Prawnicy doradzą businesswoman

Bezpłatne porady dla przedsiębiorczych kobiet


8 marca prawnicy firmy KOKSZTYS S.A. będą udzielali bezpłatnych porad wszystkim paniom, które prowadzą, bądź chcą w przyszłości założyć własną firmę

 - Organizujemy akcję w Dniu Kobiet, jednak termin ten jest w zasadzie pretekstem do jak najbardziej efektywnego wsparcia wszystkich przedsiębiorczych pań - mówi Anna Matuszewska, dyrektor projektu dla mikroprzedsiębiorstw Pakiet 99. –Sytuacja kobiet na rynku pracy jest nadal fatalna. Często są one dyskryminowane, firmy preferują zatrudnianie mężczyzn, jako “bezpiecznych pracowników”, którzy nie będą np. korzystali z urlopu macierzyńskiego. Dlatego coraz więcej pań decyduje się na założenie własnej firmy, jako alternatywy dla bezrobocia, czy bycia na utrzymaniu męża lub partnera. Chcemy im pomóc, przynajmniej jeżeli chodzi o kwestie prawne, w stawianiu pierwszych kroków na polu aktywności biznesowej. Natomiast kobietom prowadzącym już własną firmę chcemy doradzić jak działać efektywnie i zgodnie z prawem.

Specjaliści odpowiedzą m.in. na pytania związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, kwestiami windykacyjnymi, zawieraniem umów z pracownikami i kontrahentami. Wytłumaczą zawiłości oraz przedstawią nowe uregulowania dotyczące prawa pracy. Opowiedzą, co należy zrobić podczas rejestrowania spółki bądź zakładania własnej działalności, o klauzulach niedozwolonych w umowach konsumenckich czy ochronie praw konsumenta w umowach zawieranych na odległość.

Wszystkie panie, które chcą skorzystać z bezpłatnych porad będą mile widziane siedzibie firmy Kosztorys S.A. przy Armii Krajowej 61 we Wrocławiu w sobotę 8 marca 2014 r. w godzinach od 10 do 16. Na pytania będzie odpowiadać czterech prawników.

Katarzyna Kunka

Zgłoś uwagę