W Dolnośląskim Centrum Onkologii powstała nowoczesna pracownia endoskopii

W Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu otwarta została nowoczesna pracownia endoskopii. Umożliwi ona pacjentom onkologicznym łatwiejszy i szybszy dostęp do kompleksowej diagnostyki endoskopowej.

  • Nowa pracownia endoskopii w DCO, źródło DCO

    Nowa pracownia endoskopii w DCO, źródło DCO


W nowej pracowni endoskopii, w trybie ambulatoryjnym, wykonywane będą badania gastroskopii i kolonoskopii. Dostępne będą one dla pacjentów poradni onkologicznych DCO oraz osób kierowanych na tego typu badania z innych ośrodków, w ramach umowy z NFZ.

– To pozwili na większy dostęp naszych pacjentów do nowoczesnej diagnostyki endoskopowej i wykonywanie badań w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. Wkrótce w pracowni będziemy także wykonywać kolonoskopię w ramach ministerialnego programu badań przesiewowych. Jest to wczesna diagnostyka w kierunku nowotworów jelita grubego – wyjaśnia Bartosz Ceglarski, kierownik pracowni endoskopii w DCO, specjalista chorób wewnętrznych i gastroenterologii.

Nowa pracownia dysponuje sprzętem oraz urządzeniami do automatycznego mycia i dezynfekowania endoskopów. Koszt inwestycji to 570 tys. złotych.

Pracownia endoskopii przyjmuje pierwszych pacjentów od grudnia. Mieści się na I piętrze Specjalistycznej Przychodni Onkologicznej DCO we Wrocławiu.Zgłoś uwagę