MPK kusi nowych kierowców i motorniczych wyższymi zarobkami

4250 zł brutto (nie licząc dodatków) może teraz zarobić rozpoczynający karierę w MPK Wrocław kierowca lub motorniczy. Firma od marca podnosi stawki i szuka nowych pracowników. Chce zatrudnić 100 kierowców i 40 motorniczych.

  • MPK Wrocław chce zatrudnić nawet 100 kierowców. fot. MPK Wrocław


Na początek swojej kariery w MPK Wrocław każdy kierowca i motorniczy otrzyma teraz, wyższą niż do tej pory, stawkę: 4 250 zł brutto. Jednak to tylko podstawa, bo na wynagrodzenie będą się składać również dodatki wynikające z rozliczenia grafiku pracy. Podwyżki nie ominęły również obecnie pracujących kierowców oraz motorniczych.

Swoim pracownikom, oprócz wynagrodzenia MPK oferuje pakiet socjalny, bilet na komunikację miejską, kartę Multisport, dofinansowanie do wczasów lub kolonii dla dzieci i możliwość pobytu w ośrodku wczasowym MPK. Osobom, które nie mają prawa jazdy kategorii D, zapewnia bezpłatne szkolenie.

Jest dużo wakatów

Od kandydatów do pracy wymagana jest dobra znajomość topografii miasta, dyspozycyjność, odporność na stresujące sytuacje, mile widziana będzie znajomość tras linii autobusowych.

- Spółka, ze względu na rosnące potrzeby, do końca roku planuje zatrudnić ponad stu nowych kierowców oraz ponad czterdziestu motorniczych. Obecnie szukamy też osób na stanowiska dyspozytora na zajezdni tramwajowej i księgowego - mówi Bartosz Naskręski z MPK Wrocław.

Aby zostać motorniczym trzeba mieć uprawnienia do prowadzenia tramwajów, dla osób, które jeszcze ich nie posiadają MPK Wrocław organizuje specjalne kursy. Najbliższy zaczyna się 1 kwietnia. Można na niego jeszcze aplikować.


Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie mpk.wroc.pl w zakładce PRACA. O szczegóły można pytać również telefonicznie: +48 71 32 50 810.

We wrocławskim MPK zatrudnionych jest obecnie 800 kierowców, z czego 39 z nich to kobiety. W MPK pracuje również 638 motorniczych, w tym 125 kobiet.Zgłoś uwagę