MPK szuka kierowców i motorniczych [ZAROBKI]

4400 zł brutto może zarobić rozpoczynający karierę w MPK Wrocław kierowca autobusu. Właśnie trwa rekrutacja. Miejski przewoźnik poszukuje również osób na inne stanowiska, m.in. motorniczych, mechaników i elektromechaników. Oprócz stabilnej pracy firma oferuje też liczne benefity. 

  • MPK Wrocław oferuje na początek kierowcy bez doświadczenia 4400 zł brutto. fot. MPK Wrocław


Wrocławskie MPK prowadzi intensywną rekrutację na kierowców autobusów. W ciągu ostatnich tygodni na to stanowisko aplikowało już około 20 osób z kategorią prawa jazdy D oraz z odpowiednimi kwalifikacjami. 

– Są to osoby, które miały wcześniej doświadczenie w różnych firmach przewozowych np. Polbus PKS oraz MPK Poznań. Zgłosili się do nas również kierowcy z doświadczeniem u zagranicznych przewoźników np. londyńskiego Go-Ahead Group London – wylicza Bartosz Naskręski z działu Promocji MPK Wrocław.

MPK oferuje konkurencyjne wynagrodzenie 4400 zł brutto na start dla kierowców bez doświadczenia oraz 5400 zł brutto dla tych z minimum 5-letnim doświadczeniem jako kierowca autobusu.

– Dodatkowo zapewniamy bezpłatne szkolenie dla kandydatów na kierowców autobusów. Nasi pracownicy mogą również liczyć na kartę multisport i inne benefity m.in. dostęp do funduszu socjalnego i ośrodek wypoczynkowy MPK w Sułowie – czytamy w ogłoszeniu rekrutacyjnym. 

Od kandydatów do pracy wymagana jest dobra znajomość topografii miasta, dyspozycyjność, odporność na stresujące sytuacje, mile widziana będzie znajomość tras linii autobusowych.

Poszukiwani także inni pracownicy

Spółka poszukuje także motorniczych, jednak żeby zostać motorniczym trzeba mieć uprawnienia do prowadzenia tramwajów. Dla osób, które jeszcze ich nie posiadają MPK Wrocław organizuje specjalne kursy. W tej chwili trwa nawet taka rekrutacja, jednak przez epidemię nie wiadomo jeszcze, kiedy kurs będzie mógł się odbyć. 

Poza prowadzącymi pojazdy, miejska spółka szuka także mechaników, elektromechaników oraz elektromonterów. Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie mpk.wroc.pl w zakładce PRACA lub dzwoniąc pod numery telefonów: 71/325-08-10, 71/325-08-49. Zgłoś uwagę