Praca w IT dla młodych mam

Najlepsze mogą testować oprogramowanie

  • fot. Ray from LA/flickr.com (lic. Creative Commons)


Firmy informatyczne nieustannie poszukują kandydatów do realizacji projektów programistycznych. Są gotowe inwestować w zmotywowane osoby i szkolić je od podstaw. Wykształcenie albo brak aktywności zawodowej, wynikający z konieczności opieki nad dzieckiem, pełnią mniejsze znaczenie.

Właśnie motywacja i odwaga do zmian w życiu są warunkami kwalifikującymi kandydatki do udziału w projekcie „Mamy dla Was Programy”. Jest on skierowany do młodych mam, które pragną pogodzić wychowanie dzieci z pracą w sektorze informatycznym. Pilotażowa edycja projektu rozpocznie się we Wrocławiu już w listopadzie. W dwuetapowym programie szkolenia przewidziano miejsce dla 15 mam. Organizatorami są Fundacja Politismos i spółką informatyczna SMT Software.

Pierwszą część szkolenia (realizowana całkowicie przez Fundację Politismos) wypełnią czterotygodniowe warsztaty logicznego i algorytmicznego myślenia. Uczestniczki poznają nie tylko reguły komunikacji z komputerem w oparciu o język algorytmów, będą się też uczyć tego, jak zaprojektować podstawowe aplikacje komputerowych. Zajęcia przewidują również możliwość skorzystania z konsultacji z języka angielskiego i szkoleń interpersonalnych. Szkolenie na tym etapie projektu poprowadzą pracownicy naukowi UWr i Politechniki Wrocławskiej. Fundacja w czasie kursu będzie organizować pełną opiekę nad dziećmi uczestniczek, aby ułatwić mamom edukację.

Na koniec pierwszej części warsztatów wszystkie kursantki przystąpią do egzaminu, który zapewni weryfikację zdobytej wiedzy. Jego wyniki będą przepustką do drugiej, merytorycznej części szkolenia, realizowanego przez SMT Software.

2-tygodniowy pakiet szkoleniowy, składający się z wykładów i warsztatów z zakresu testowania aplikacji webowych i mobilnych, przygotuje uczestniczki do pracy na stanowisku: testerka oprogramowania. Także na tym etapie realizacji projektu Fundacja Politismos będzie wspierać kursantki w organizacji opieki nad ich dziećmi. Po zakończeniu całego projektu SMT Software najlepszym zaoferuje możliwość współpracy.

Ms, mat. prasowe

Jeśli projekt pilotażowy zakończy się sukcesem, Fundacja Politismos planuje nawiązać stałą współpracę z innymi firmami IT we Wrocławiu i pomagać w powrocie na rynek pracy wielu młodym matkom, które mają odwagę rozpocząć karierę w branży informatycznej. Osoby zainteresowane udziałem w programie pilotażowym są proszone o kontakt pod adresem email: kontakt@politismos.pl Więcej informacji o programie na stronie: http://politismos.pl/

Zgłoś uwagę