Pożar na dworcu Świebodzkim - jedna osoba nie żyje

Kilkanaście zastępów straży pożarnej brało udział w trudne akcji gaszenia pożaru strzelnicy na dworcu Świebodzkim. Dziewięć osób zostało rannych, jedna niestety nie żyje. 

  • zdjęcie ilustracyjne


Ogień wybuch około godz. 17.00. Powierzchnia lokalu objętego pożarem to około 200 metrów kwadratowych. Paliła się strzelnica położona w pomieszczeniach piwnicznych dworca Wrocław Świebodzki. Trudny teren, do tego duże zadymienie a w środku amunicja. - Akcja gaśnicza była mocno utrudniona, bo strażacy musieli zachować szczególną ostrożność z uwagi na znajdującą się na strzelnicy amunicję - mówi Tomasz Szwajnos, oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP we Wrocławiu

Dziewięć osób z mniejszymi lub większymi poparzeniami opuściło pomieszczenia przed przybyciem strażaków. Niestety 40-letniego mężczyzny, którego strażacy wynieśli już bez oznak życiowych, mimo podjętej resuscytacji, nie udało się uratować.

Z budynku dworca ewakuowano m.in. klientów Kolejkowa, hostelu oraz teatru. Część pl. Orląt Lwowskich i ulicy Robotniczej zostało zamknięte dla ruchu. Autobusy linii 106, 148, 149 przez ponad 3 godziny jeździły objazdem przez pl. Jana Pawła II i ul. Legnicką.

Akcja zakończyła się przed godz. 21. 
Zgłoś uwagę