Powstaje wiadukt między ulicą Robotniczą a Strzegomską

Trwa budowa wiaduktu, po którym będą poruszały się autobusy i tramwaje na Nowy Dwór.

  • fot. Wrocławskie Inwestycje


Budowa Trasy Autobusowo - Tramwajowej na Nowy Dwór idzie pełną parą. Jednym z powstających tam obiektów jest wiadukt przy ul. Strzegomskiej i Robotniczej nad ul. Wagonową. Wczoraj trafił tam piąty olbrzymi dźwigar, ważący 38 ton i mierzący 24 metry. Cała operacja była dość skomplikowana, gdyż został on zamontowany nad siecią trakcyjną linii kolejowej. Dziś do góry powędruje jeszcze większa konstrukcja ważąca 56 ton. Z nią będą sobie musiały poradzić dwa olbrzymie dźwigi.

– Po jej zamontowaniu będziemy mieli gotową 100 metrową konstrukcję – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – W sumie wiadukt będzie miał 160 metrów długości. Na jego pierwszym odcinku przygotowujemy się już do deskowania, poprzedzającego zbrojenie obiektu. Pomalowaliśmy też pierwsze elementy na docelowy szary kolor. Całość będzie gotowa w przyszłym roku.

Wiadukt przy ul. Strzegomskiej i Robotniczej to jeden z dwóch kluczowych obiektów na tej trasie. Drugi to wiadukt przy ul. Smoleckiej, którym poza autobusami i tramwajami będą mogli poruszać się także rowerzyści.

Trasa Autobusowo - Tramwajowa łącząca plac Orląt Lwowskich z Nowym Dworem ma powstać do 2023 roku. Mieszkańcy skorzystają z 15 par przystanków. Całkowita długość TAT to 7 km.Zgłoś uwagę