Powstaje pierwszy park trampolin we Wrocławiu

W pierwszej połowie maja otwarcie Jump Hall - pierwszego park trampolin we Wrocławiu.

  • Hala przy ul. Szybowcowej, gdzie powstaje jump park, fot. materiały prasowe

  • Wnętrze powstającego jump parku, fot. materiały prasowe


Moda na salta, fikołki i podskoki trafiła do nas z Zachodu, który już dawno dostrzegł zalety trampolin. Jest to sport ogólnorozwojowy, który można uprawiać na każdym etapie zaawansowania i w każdym wieku. Skoki na trampolinie poprawiają kondycję bez nadmiernego obciążania stawów oraz kości. Zapewniają również lepsze dotlenienie organizmu oraz zwiększają produkcję endorfin, czego skutkiem jest lepsze samopoczucie. Trening na trampolinach wspomaga także metabolizm, ułatwiając walkę z nadwagą, obniża ciśnienie krwi oraz poziom trójglicerydów i cholesterolu. Zalet wynikających z uprawia tego sportu jest o wiele więcej. Nie należy zapominać, że największym plusem skoków na trampolinie jest przede wszystkim dobra zabawa.

Park trampolinowy to przestrzeń do rekreacyjnego uprawiania sportu, ale także miejsce ćwiczeń wyczynowców. W tego typu obiektach trenują poczatkujący kaskaderzy czy parkourowcy. Akrobacje na trampolinach to również sport. Zawodnicy są w stanie wybić się na kilka metrów i wykonać w powietrzu spektakularne kombinacje obrotów. Organizowane są nawet zawody drużynowe, w których sportowcy skaczą synchronicznie.

Wrocławski Jump Hall będzie miejscem aktywnej rozrywki dla całych rodzin. Wstęp pod opieką dorosłych będą miały dzieci już od 3 roku życia. Na powierzchni ponad 1400 metrów kwadratowych powstaną różne strefy trampolin, sala do parkouru i streetworkoutu, sala do tańca oraz dwie sale zabaw dla dzieci.
Trampoliny zostaną podzielone na strefy tematyczne. Dodge ball, w której znajdzie się 15 trampolin bocznych i 15 poziomych, na których można odbijać się w każdym kierunku, grać w zbijaka i puścić wodze fantazji w wymyślaniu nowych gier i zabaw.
Strefa Dunk to ścieżki trampolinowe zakończone koszami, do których można będzie robić wsady na miarę Michaela Jordana czy Kobego Bryanta.
Trampoliny sportowe oraz ścieżka trampolinowa, zakończone basenem z gąbkami stanowić będą strefę sportową, w której bezpiecznie będzie można nauczyć się nawet najtrudniejszych ewolucji.

W strefie akrobatycznej znajdą się profesjonalne trampoliny akrobatyczne umiejscowione obok basenu z gąbkami. Do zabawy przeznaczona została strefa rekreacyjna, w której stanie 12 trampolin i basen z gąbkami.

– Do dyspozycji naszych gości będzie wykwalifikowana kadra trenerska, która podpowie jak bezpiecznie ćwiczyć, omówi zasady bezpieczeństwa, przeprowadzi rozgrzewkę, a początkujących zapozna z podstawami tego sportu – mówi Przemysław Siemiński, pomysłodawca Jump Hall. – W niedalekiej przyszłości uruchomimy także zajęcia grupowe i indywidulane oparte na ćwiczeniach aerobowych i treningu funkcjonalnym. Będzie też kilka innych atrakcji, których w naszym mieście jeszcze nie ma, ale szczegóły zdradzimy dopiero przed otwarciem Jump Hall w pierwszej połowie maja – dodaje Siemiński.

Park trampolin Jump Hall, który wystartuje w pierwszej połowie maja, znajduje się przy ul. Szybowcowej 31 (przy Parku Zachodnim).

Wszystkie szczegóły dotyczące daty otwarcia oraz sposobu zakupu wejściówek na stronie www.jumphall.pl Bieżące informacje dotyczące Jump Hall można znaleźć także na Facebooku.

Zgłoś uwagę