Powrócą do starej organizacji ruchu na rondzie na ul. Granicznej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wycofuje się z pomysłu zwężenia do jednego pasa ronda na ul. Granicznej i dojazdów do niego. To efekt spotkania zorganizowanego przez wicemarszałka województwa dolnośląskiego Jerzego Michalaka.

  • rondo graniczna policja

    We wtorek wieczorem ruchem na rondzie kierowała policja


Kierowcy odzyskają dwa pasy na rondzie na ul. Granicznej (węzeł AOW Lotnisko). To efekt spotkania, które zorganizował w środę wicemarszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak. Zaprosił na nie przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, miejskich urzędników i policji. Postanowili oni jednogłośnie przywrócić starą organizację ruchu. – Korekta organizacji ruchu ma zostać wprowadzona do końca tygodnia. Prace będą wykonywane w nocy, by nie utrudniać ruchu – informuje Michał Radoszko z wrocławskiego oddziału GDDKiA.


Przypomnijmy, że w poniedziałek na rondzie przy ul. Granicznej zmieniono organizację ruchu. Teraz zmotoryzowani zamiast dwóch pasów mieli do dyspozycji tylko jeden. Zmiana została wprowadzona bez konsultacji z władzami województwa i miasta. W znacznym stopniu zmniejszyła ona przepustowość ronda, co doprowadziło do tworzenia się w godzinach szczytu olbrzymich zatorów.

O zmianach pisaliśmy we wtorek: Nowe oznakowanie przy rondzie na Granicznej powoduje korki

Na efekty zmian nie było trzeba długo czekać. Już wieczorem w wtorek kierowcy stali w długich korkach. Najgorzej było w poniedziałek. Wtedy auta stały w korku nawet na AOW, blokując jeden pas ruchu w kierunku Warszawy. Wieczorem ruchem na skrzyżowaniu kierowali policjanci.

Zgłoś uwagę