wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 01:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. 10 najciekawszych wydarzeń tygodnia [25-29 kwietnia]

Najciekawsze wydarzenia kulturalne, sportowe i społeczne na tydzień 25-29 kwietnia 2016 w jednym miejscu! To nasze propozycje na spędzenie wolnego czasu we Wrocławiu. Zobaczcie, co ciekawego dzieje się w tym tygodniu.

Reklama

Po weekendzie pełnym literatury we Wrocławiu wcale nie zapowiada się sezon ogórkowy. Już w poniedziałek można wybrać się do Art. Cafe Kalabur na spotkanie z Małgorzatą Dzieduszycką-Ziemilską, autorką książki „Tysiąc wiatrów w biegu” - to książka na pograniczu biografii i fikcji, fabularyzowany dokument. Opowiada o kobiecie, która na przekór losowi wplątanemu w dramatyczny bieg polskiej historii zawsze starała się decydować o sobie. Autorka była konsulem generalnym RP w Montrealu oraz wieloletnim kierownikiem literackim Teatru Kalambur.

Także w poniedziałek można oddać się sztuce bezinteresownej pomocy i wziąć udział w Wampiriadzie. Studenci wszystkich uniwersyteckich wydziałów za przykładem i pod czujnym okiem Mona Lisy będą oddawać krew potrzebującym. Zbiórka potrwa w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UWr.

Ten, kto kocha twórczą improwizację musi wybrać się do OTP przy Działkowej na koncert i warsztaty z Chicago Underground Duo. Zespół powstał w końcówce lat 90. i w ciągu swojego kilkunastoletniego istnienia podlegał konsekwentnie ewolucji, nie zamykając się w jednej określonej stylistyce muzycznej. Obydwaj muzycy wykazują odważne podejście do swoich twórczych kompozytorsko- improwizatorskich poczynań.

Kto nie był na otwarciu Goethe Pop-up Pavillon na Nowym Targu może wciąż tam pójść i zobaczyć instalację „A sense of place”. Wykorzystująca technologię instalacja zaprojektowana przez Monikę Rut i Arthura Clay’a, przeniesie odbiorców z powrotem do czasu, kiedy dokonywał się wielki historyczny przełom, jednak nie tylko po to, aby go przypomnieć, ale także dać świadectwo ciągłości dziejów i nieprzerwanej narracji kulturowej Breslau/Wrocławia.

We wtorek Wrocławskie Centrum Seniora zaprasza na spotkanie poświęcone polskim obyczajom i tradycjom. Tym razem będzie o Zielonych Świątkach i Bożym Ciele. Także we wtorek w ramach Miesiąca Lwowskiego będzie można posłuchać dziennikarza z Ukrainy Dmytra Antoniuka, który opowie o największej atrakcji turystycznej Ukrainy – Strefie czarnobylskiej.

Teatr PWST zaprasza na „Biesy” - na oczach widzów Mikołaj Stawrogin  będzie eksperymentował sam ze sobą. Spektakl opowiada o tym, do czego prowadzi nadmierny indywidualizm, a jak poszukiwanie nieskrępowanej wolności rodzi terroryzm i niewolę.

W środę we Wrocławskim Parku Technologicznym rozpocznie się III Kongres E(x)plory: „Innowacje w przestrzeni”. Czy polskie miasta inteligentnie zaspokajają potrzeby swoich mieszkańców? Jak połączyć rozwój technologiczny z ekologią? Gdzie i dlaczego rozkwitają startupy? I wreszcie – czy w pracy można znaleźć szczęście? Na te i inne pytania odpowiedzą uczestnicy kongresu.

Loża fantastyczna zaprasza w środę na dyskusję o książce „Ślepa plama” Wiktora Noczkina, ukraińskiego pisarza, mieszkającego obecnie w Niemczech, jednego z najpopularniejszych rosyjskojęzycznych autorów fantasy, autora 30 powieści.

W czwartek w Starym Klasztorze wystąpią Pablopavo, Iwanek i Praczas. Koncert promuje wydanie płyty „Wir”. Do czwartku można oglądać w Galerii Miejskiej wystawę wrocławskiej artystki Miry Żelechower-Aleksiun. „50+ czyli pół wieku twórczości Miry” to tytuł przeglądowej wystawy jej prac.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl