Zacumuj w nadodrzańskim Porcie

Port to miejsce, które ma łączyć osoby o różnych pasjach, umiejętnościach i fachach. Tu tworzą, pracują i projektują, wymieniają się technikami, łączą ze sobą różne koncepcje. Na miejscu można wypalić naczynie z ceramiki, stworzyć trójwymiarową makietę, napisać wiersz, a nawet złożyć model samolotu. Potrzebujesz miejsca dla swojej pasji? Znajdziesz je w Porcie.

 • port nowe miejsce na nadodrzu wrocław widok za dnia

  PORT mieści się przy ulicy Ołbińskiej 19 fot. Jolanta Łapinkiewicz

 • port nowe miejsce na nadodrzu wrocław wycinarka do makiet

  W Porcie znajduje się m.in. sprzęt do pracy precyzyjnej - piła do makiet, szlifierka czy imadło. fot. Jolanta Łapinkiewicz

 • port nowe miejsce na nadodrzu wrocław piec do ceramiki

  Na miejscu jest również piec do wypalania ceramiki fot. Jolanta Łapinkiewicz

 • port nowe miejsce na nadodrzu wrocław co-working

  Jest tu miejsce do co-workingu i pracy warsztatowej fot. Jolanta Łapinkiewiczzna

 • port nowe miejsce na nadodrzu wrocław tworzenie makiety

  Na miejscu można stworzyć makietę fot. Jolanta Łapinkiewicz

 • port nowe miejsce na nadodrzu wrocław widok po zmroku

  fot. Jolanta Łapinkiewicz


Port założyli dwaj młodzi architekci. Poznali się kilka lat temu i od tamtego czasu myśleli nad miejscem, w którym mogliby współdziałać z różnymi ludźmi i czerpać z ich doświadczeń i pomysłów. 

Port na mapie Artystycznego Nadodrza

- Staramy się pracować interdyscyplinarnie i poszukiwać najlepszych rozwiązań, między innymi w dialogi z ludźmi – mówią założyciele Portu, Józef Franczok i Marcin Kolanus. - Nazwa i lokalizacja tego miejsce nie są więc przypadkowe. Port oznacza dla nas otwartość, oraz miejsce, do którego różne jednostki przypływają i odpływają. Na takiej zasadzie chcemy właśnie tworzyć to miejsce. Jeśli chodzi o lokalizację, to tej szukaliśmy przez jakiś czas. Oglądaliśmy różne lokale, jednak w końcu zdecydowaliśmy się zakotwiczyć tutaj, na Nadodrzu. Dzięki temu mamy kontakt z działającymi tu rzemieślnikami i artystami, możemy się nimi inspirować i wykorzystywać ich pomysły w naszych projektach architektonicznych. 

Wypalanie i składanie

W Porcie znajdzie się miejsce do co-workingu oraz pracy warsztatowej. - Obecnie regularnie odbywają się tu warsztaty ceramiczne dla dzieciaków z pobliskiego przedszkola, prowadzone przez Magdę Trochę. W weekendy będą się tu również odbywać warsztaty dla dzieci i ich rodziców. Na miejscu jest piec do wypalania ceramiki, dlatego stworzone z gliny przedmioty zostają od razu wypalone – dodaje Józef. W Porcie znajduje się również sprzęt do pracy precyzyjnej, między innymi piła do makiet, szlifierka czy imadło. - Chętnie udostępnimy te narzędzia studentom architektury, bo wiemy, że w uczelnianych pracowniach nie zawsze mają do dyspozycji taki sprzęt – dodaje Marcin. - Mieliśmy też pytania o wstawienie do Portu maszyny do szycia i drukarki 3D, to wszystko jednak jest jeszcze w trakcie ustalania - mówią. W Porcie miejsce dla siebie znajdzie każdy. Można tu przyjść ze sztalugą, z modelem samolotu do składania, czy z własnym komputerem. W planach Portu jest również organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, projekcje filmów czy wystawy, na przykład fotografii. 

Port działa przy ulicy Ołbińskiej 19 (wejście od podwórza), a informacje dotyczące warsztatów i spotkań znajdziecie TU.

 

 

ulaj

Zgłoś uwagę