Popieramy Kulturę dla Klimatu. Głosujemy na Wasteland!

Fundacja Art Transparent, kontynuując ideę sceny społecznej podczas Przeglądu Sztuki SURVIVAL , chce skupić się na pojęciu mobilności. Teraz ta inicjatywa, obecna podczas 18. edycji festiwalu, pod hasłem „Kultura dla klimatu”, ma szanse na wygraną w konkursie European Network of Cultural Centres, w kategorii projektów dotyczących kultury i ekologii. Twój głos może przesądzić o wygranej!

  • survival, wroclaw, art transparent

    fot. Małgorzata Kujda/survival.art.pl


1 marca ruszyło głosowanie w europejskim konkursie UPgrants 2021 na projekty kulturalne, dotyczące zrównoważonego rozwoju, do którego zakwalifikowano również Kulturę dla Klimatu – wrocławską inicjatywę Fundacji Art Transparent (przypominamy, że szefowie fundacji zdobyli tytuł Kreatywnych Wrocławia w 2017 r.). Będzie ona rywalizować o nagrody z 43 innymi projektami. Do wygrania jest 3 tys. euro.

Wszyscy głosujący mogą więcej dowiedzieć się o Wasterland u źródła. Zachęcamy do obejrzenia dokumentu „Kultura V4 dla klimatu”, który powstał w czasie pandemii w przepomowni wrocławskiego Portu Miejskiego i jest materiałem promującym udział Art Transparent w  European Network of Cultural Centres 

Jak głosować w UPgrants? 


1. wejdź na stronę https://encc.eu/calls/up-grants
2. przejdź do zakładki Submissions
3. znajdź projekt Culture for Climate (Art Transparent)
4. oddaj głos i przekaż informację znajomym!

Uwaga: głosowanie potrwa do 14 marca 2021 r.Zgłoś uwagę