Pomalują arkady przy ul. Świdnickiej

Prace potrwają do końca kwietnia

  • Arkady na ul. Świdnickiej we Wrocławiu będą wyczyszczone i pomalowane

    Arkady na ul. Świdnickiej będą wyczyszczone i pomalowane

  • Ściany pomalowane na różne kolory, szpecące graffiti, tak obecnie prezentuje się wnętrze jednej z najbardziej charakterystycznych budowli we Wrocławiu - arkad na ul. Świdnickiej

    Ściany pomalowane na różne kolory, szpecące graffiti, tak obecnie prezentuje się wnętrze jednej z najbardziej charakterystycznych budowli we Wrocławiu

  • Po wyczyszczeniu ściany arkad na ul. Świdnickiej będą pomalowane na piaskowo, beżowo i brązowo

    Po wyczyszczeniu ściany arkad będą pomalowane na piaskowo, beżowo i brązowo


Ściany pomalowane na różne kolory, szpecące graffiti - tak obecnie prezentuje się wnętrze jednej z najbardziej charakterystycznych budowli we Wrocławiu - arkad przy ul. Świdnickiej. Niebawem to się zmieni.

Będzie czyszczenie i malowanie

- Wnętrze arkad jest zaniedbane i może odstraszać potencjalnych klientów lokali usługowych, które się tam znajdują. Stąd nasza inicjatywa odświeżenia tego miejsca. Nie można o nim zapominać, bo to serce ul. Świdnickiej – mówi Małgorzata Golak z Biura Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Pomysł przypadł do gustu wspólnotom mieszkaniowym, które podjęły decyzję o remoncie wnętrza arkad.

- Zanim to miejsce pomalujemy, trzeba je dokładnie wyczyścić i to będzie pierwszy etap prac. Następnie na piaskowo, beżowo i brązowo pomalujemy ściany. Na pewno zniknie z sufitu przypadkowa zieleń – mówi Stanisław Liptak, z-ca dyr. ds. technicznych w Zakładzie Gospodarki Nieruchomościami WRO-DOM. W ramach inwestycji ściany zostaną dodatkowo zabezpieczone przed graffiti. - Oprócz farby użyjemy specjalnego płynu, dzięki czemu szpecące graffiti będzie łatwiej zmyć. Mniejsze będą także ewentualne koszty takiej operacji – zapewnia Stanisław Liptak.

Malowanie potrwa do końca kwietnia

Remont wnętrza arkad  potrwa do końca kwietnia. Koszt inwestycji wyniesie około 300 tys. złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu wspólnot mieszkaniowych oraz z Zarządu Zasobu Komunalnego, który sfinansuje czyszczenie arkad.

Arkady czyli zespół mieszkaniowy Kościuszkowska Dzielnica Mieszkaniowa to socrealistyczna budowla wzniesiona w latach 1954-58. Powstała na miejscu zniszczonych w czasie wojny kamienic czynszowych. Budynek zaprojektował Roman Tunikowski.

Tekst i zdjęcia Miłosz TurowskiZgłoś uwagę