Polska Akademia Dzieci: Wykład o podwodnych jaskiniach

Wewnętrzne piękno, czyli Ziemia od środka – to temat przewodni kolejnego spotkania 300 dziecięcych uczestników edukacyjnego projektu Polskiej Akademii Dzieci. 23 marca w Centrum Konferencyjnym DSW wykład o podwodnych jaskiniach wygłosi 11-letnia Wiktoria Zimerman, a gościem specjalnym będzie speleolog Szymon Kostka.  Zobaczcie to na żywo w internecie. 

  • polska akademia dzieci

    Na zajęciach w PAD, mat. prasowe


6. edycja edukacyjnego projektu, organizowana przez wrocławską Dolnośląską Szkołę Wyższą, której partnerem strategicznym w tym roku jest miasto Wrocław, rozkręca się na dobre.

Czytaj: Tegoroczna edycja Polskiej Akademii Dzieci

Tajemnice podziemnego świata

W piątek, 23 marca, o godz. 11.00 mali studenci dowiedzą się między innymi: Czy podwodna jaskinia może być widziana z kosmosu?; Czy i kto dzisiaj zamieszkuje jaskinie?; Czy rosną tam jakieś rośliny? Te i inne wątpliwości rozwieje 11-letnia Wiktoria Zimerman, która wygłosi wykład o podwodnych jaskiniach.

To, o czym opowie młoda ekspertka, dopełni gość specjalny – Szymon Kostka, którego największą pasją jest speleologia, czyli odkrywanie i badanie jaskiń. Robi to już od 30 lat. Jest współautorem odkrycia najgłębszej/najdłuższej jaskini w Polsce oraz ostatnich odkryć w Jaskini Niedźwiedziej. Kilka lat spędził w Arktyce, gdzie zajmował się pracą dla Instytutu Geofizyki PAN oraz badał jaskinie w lodowcach.

Zobaczcie to na żywo!

Ci, którzy nie mają okazji zasiadać w sali wykładowej PAD-u, mają natomiast szansę na śledzenie wszystkiego, co się tam będzie działo, podczas transmisji online. Wszystkie bowiem spotkania Polskiej Akademii Dzieci w DSW są transmitowane na w internecie.

Wystarczy wejść na stronę www.dsw.edu.pl/polska-akademia-dzieci i za darmo śledzić wykład młodego oraz dorosłego eksperta.

Szczerze polecamy!

Zgłoś uwagę