Polonia Wrocław rządzi na szachownicy

Udanie zainaugurowała rozgrywki w Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław, która odniosła jako jedyny zespół w Ekstralidze trzy zwycięstwa w pierwszych trzech rundach.

  • Polonia Wrocław. Od lewej: Dimitrios Mastrovasilis, Dariusz Świercz, Daniel Sadzikowski, Oskar Wieczorek, Jolanta Zawadzka, Mateusz Bartel


W dniach 24-26.06.2016 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się pierwszy zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach, w których wystąpiła drużyna VOTUM SA Polonia Wrocław w składzie: Dariusz Świercz, Mateusz Bartel, Daniel Sadzikowski, Dimitrios Mastrovasilis, Oskar Wieczorek, Jolanta Zawadzka.

Poloniści bardzo dobrze rozpoczęli walkę o Mistrzostwo kraju pokonując w pierwszej rundzie Akademię Szachową Gliwice 3,5:2,5. W drugiej rundzie na drodze wrocławian stanęła drużyna Miedzi Legnica. Derby naszego województwa okazały się zwycięskie dla Polonii Wrocław, które wygraliśmy 4:2. Ostatnia runda I zjazdu Ekstraligi to popis naszej drużyny, która rozbiła SzSON „Zagłębie” Dąbrowa Górnicza 5:1! Trzy zwycięstwa dały VOTUM SA Polonia Wrocław samodzielne pierwsze miejsce po 3 z 9 planowanych rund. Następny zjazd Drużynowych Mistrzostw Polski, którego będziemy gospodarzem odbędzie się we Wrocławiu 23-25 września. 

Zgłoś uwagę