Politechnika Wrocławska i Volvo Polska: podpisano umowę o współpracy

Prowadzenie i rozwój innowacyjnych projektów naukowych, wspólnych programów kształcenia, organizacja praktyk zawodowych oraz realizacja prac dyplomowych to tylko część obszarów, które obejmuje porozumienie między Politechniką Wrocławską a Volvo Polska. W środę, 10 lipca, umowę o współpracy podpisali przedstawiciele uczelni oraz szwedzkiego koncernu.

  • Prof. Cezary Madryas – rektor Politechniki, i Ulf Magnusson – prezes Volvo Polska.

    Prof. Cezary Madryas – rektor Politechniki, i Ulf Magnusson – prezes Volvo Polska.


W spotkaniu w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej, uczestniczyli m.in. prof. Cezary Madryas – rektor uczelni i Ulf Magnusson – prezes Volvo Polska.

Przedstawiciele obu stron deklarowali chęć rozwijania dotychczasowej współpracy, zarówno w zakresie badań i projektów, jak i kształcenia młodej kadry naukowej. Z porozumienia mogą być zadowoleni studenci politechniki, którzy od lat uznają Volvo za wartościowego pracodawcę.

- Współpraca Politechniki Wrocławskiej z firmą Volvo trwa od momentu pojawienia się tego koncernu w naszym regionie. Prowadzimy wspólnie badania w zakresie produkowania nowoczesnych autobusów, jak i konstrukcji maszyn budowlanych – mówił prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej. – Studenci Politechniki Wrocławskiej cenią możliwość odbycia praktyk i staży w Volvo, a z przeprowadzonych ankiet wynika, że firma znajduje się w ścisłej czołówce miejsc, w których chcą pracować po zakończeniu nauki. Te działania pokazują, że jesteśmy dla siebie dobrymi partnerami i udanym przykładem łączenia nauki z biznesem.

Prof. Madryas zaakcentował, że nowa umowa pozwoli na otwarcie kolejnych obszarów działań, jak np. stworzenie dedykowanych programów kształcenia.

Volvo Polska jest obecne we Wrocławiu od 25 lat. Od momentu rozpoczęcia działalności firmy stolicy Dolnego Śląska angażowała się ona m.in. w rozwój programów dydaktycznych, praktyk i staży studenckich, prezentacje osiągnięć technologiczne na wykładach i seminariach, a także prowadząc współpracę naukową w zakresie rozwoju nowoczesnych technologii.

Ulf Magnusson, prezes Volvo Polska: – Współpraca z tak ważnym ośrodkiem akademickim, jakim jest Politechnika Wrocławska ma dla naszej firmy wielkie znaczenie. Podpisując dzisiaj umowę podkreślamy stabilny i długofalowy wymiar naszych relacji. Pragniemy kontynuować tę ważną współpracę, włączając się w kształcenie przyszłych kadr inżynierskich i zapewniając im odpowiednie przygotowanie do pracy zawodowej. Jestem przekonany, że wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy Volvo a Politechniką stworzy ciekawe perspektywy rozwoju zarówno dla studentów, kadry naukowej jak i naszej firmy, i będzie procentowała w przyszłości.

fot. PWR

Pwr/wZgłoś uwagę