Politechnika: Napisane ręcznie apele przyniosły blisko 18 tys. zł

Podczas II edycji Nocnego Listowania – ręcznego pisania listów do firm i przedsiębiorstw, powstało 550 pism z prośbą o wsparcie niepełnosprawnych studentów Politechniki. Ich adresaci przekazali na rzecz Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej prawie 18 tys. zł

  • II edycja Nocnego Listowania, fot. archiwum Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej


Nocne Listowanie – inicjatywa Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej, ma dwie części. Pierwsza to pisanie listów do potencjalnych dobrodziejów. Organizatorzy przedsięwzięcia zakładają, że osobiste, pisane ręcznie prośby o wsparcie mają większą siłę rażenia. Nie są anonimowymi, seryjnymi drukami, jakich tysiące trafiają do sekretariatów globalnych firm i mniejszych przedsiębiorstw.

W tej części akcji – w tym roku zaplanowano ją na pierwszy dzień (i noc) wiosny wzięło udział 150 wolontariuszy. Wspierali ich m.in. rektor Politechniki prof. Cezary Madryas i prorektor ds. studenckich dr inż. Jacek Lamperski. Powstało 550 listów, które przesłano do firm działających we Wrocławiu i najbliższej okolicy.

Drugi etap „Nocnego Listowania” to oczekiwanie na reakcję adresatów. Efekt akcji przerósł oczekiwania organizatorów – na konto Fundacji Rozwoju Politechniki Wrocławskiej wpłynęło w sumie blisko 18 tys.zł. To wpłaty indywidualne przedsiębiorców oraz wparcie sygnowane przez duże firmy.

Pieniądze są przeznaczone dla studentów z niepełnosprawnością. W 2018 roku Fundacja Rozwoju Politechniki Wrocławskiej przyznała 109 stypendiów na łączną kwotę 132 tys. zł.

Część tych pieniędzy – obok Nocnego Listowania, pochodzi z licytacji w trakcie Balu Rektora Politechniki Wrocławskiej.

frpw/w

Zgłoś uwagę