Oznakuj swój rower na Wyspie Słodowej!

W niedzielę, 24 sierpnia, na Wyspie Słodowej od godziny 14:00 policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu utworzą specjalny punkt, w którym w ramach programu „Twój rower – Twoja własność” właściciele tego typu pojazdów będą mogli zarejestrować je w policyjnej bazie. 

 • znakowanie rowerów wrocław naniesione numery

  Rower z numerami naniesionymi przez Policję staje się towarem mało atrakcyjnym z uwagi na problemy z dalszą sprzedażą.

 • policyjne Znakowanie rowerów wrocław

  Nie należy również zapominać o tym jak ważne jest stosowanie markowych zabezpieczeń i parkowanie jednośladów w miejscach bezpiecznych

 • Znakowanie rowerów wrocław policjanci

  Rowery można również oznakować w każdym Komisariacie Policji podległym Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu


Policjanci działając po raz kolejny w ramach tej akcji prewencyjnej pragną zachęcić mieszkańców miasta, do podejmowania wszelakich inicjatyw na rzecz dbania o bezpieczeństwo. Oznakowanie jednośladu to jedna z metod mających realny wpływ na to,, czy potencjalny złodziej podejmie próbę dokonania jego kradzieży.

Rower z numerami naniesionymi przez policję staje się towarem mało atrakcyjnym z uwagi na problemy z dalszą sprzedażą, a w przypadku zatrzymania do kontroli, szybko można ustalić jego właściciela i tym samym łatwo udowodnić ewentualną kradzież. Nie należy również zapominać o tym, jak ważne jest stosowanie markowych zabezpieczeń i parkowanie jednośladów w miejscach bezpiecznych.   

Policjanci serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji wszystkich chętnych mieszkańców Wrocławia. Przypominają również o konieczności zabrania ze sobą dokumentu tożsamości. Osoby, które przystąpią do programu „Twój rower-Twoja własność”, otrzymają od funkcjonariuszy tzw. „dowód tożsamości roweru”, który jest dokumentem potwierdzającym tożsamość pojazdu oraz dane właściciela. Z policjantami porozmawiać będzie można także na tematy związane z ich codzienną służbą oraz uzyskać różnego rodzaju porady prewencyjne.

Rowery można również oznakować w każdym komisariacie policji podległym Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu. Poniżej publikujemy listę komisariatów oraz godziny, w których znakowane są jednoślady, a także warunki przystąpienia do programu.

Warunki przystąpienia do akcji:

 1. Należy posiadać dowód osobisty, bądź inny dokument stwierdzający tożsamość
 2. Do programu mogą przystąpić tylko osoby zamieszkałe we Wrocławiu
 3. Prawidłowe wyposażenie roweru, tzn. sprawne światła, hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy.

znakowanie rowerów w komisariatach policji

ulaj/materiały prasoweZgłoś uwagę