Pola Negri w starym kinie z muzyką na żywo

Centrum Kultury Zamek zaprasza na seans w starym kinie z muzyką na żywo. 4 marca o godz. 19 film z Polą Negri „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów". Seans dopełni muzyka grana na żywo przez zespół Czerwie.


W 2017 roku obchodzimy dwie rocznice związane z Polą Negri: mija właśnie 120 lat od jej narodzin oraz 30 od śmierci jedynej jak dotąd polskiej aktorki, która podbiła Hollywood

Film „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” z muzyką na żywo – Czerwie

Film „Mania. Historia pracownicy fabryki papierosów” z muzyką na żywo – Czerwie

Wydarzenie kinowe / Koncert
Termin 4 marca 2017 19:00

Miejsce Centrum Kultury „Zamek”

Zobacz

Urodziła się jako Apolonia Chałupiec w Lipnie na ziemi dobrzyńskiej w 1897 roku. Karierę aktorską rozpoczęła w Polsce, następnie kontynuowała ją w Berlinie, a od 1923 roku w Hollywood. Była największą gwiazdą kina niemego i symbolem seksu tamtych czasów, do czego przyczyniły się fenomenalne role, a także głośne romanse z Charlie Chaplinem i Rudolphem Valentino.

Pola Negri pozostaje legendą kina. I – jak dotąd – jedyną polską aktorką , która osiągnęła status gwiazdy filmowej o światowym zasięgu.

Reżyser Ernst Lubitsch mówił o niej, że była pierwszą aktorką europejską rozumiejącą istotę kina, a na pewno jedną z pierwszych osobistości Hollywood, która potrafiła skupiać na sobie uwagę widowni także poza salą kinową.

materiały organizatora

Zgłoś uwagę