Podaruj świąteczny prezent dzieciom z Przylądka Nadziei

Ruszyła kolejna edycja akcji „Podaruj prezent na święta małym pacjentom Przylądka Nadziei”. Dołączyć do niej może każdy. Wystarczy przekazać podarunek, który w Boże Narodzenie trafi do chorych dzieci.

  • źródło: Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"


Każdego roku we wrocławskim Przylądku Nadziei leczy się blisko 2000 młodych pacjentów chorych na raka. Niestety nie każdy z nich ma szansę spędzić Boże Narodzenie z najbliższymi w domu. Ale za to każdy może zostać pomocnikiem św. Mikołaja i sprawić chorym dzieciom ogromną radość oraz osłodzić im pobyt w szpitalu.

Jak można pomóc?

By zostać pomocnikiem św. Mikołaja wystarczy przynieść lub przysłać prezent na adres Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” (ul. Ślężna 114s/1, 53-111  Wrocław). Z przekazanych darów wolontariusze stworzą kolorowe prezenty dopasowane do wieku i zainteresowań dziecka. Następnie w czasie Świat Bożego Narodzenia przekażą podopiecznym Przylądka Nadziei.

– W klinice leczą się dzieci w każdym wieku. Również te starsze. Dla naszych nastolatków będziemy wdzięczni za drobny sprzęt sportowy, zestawy kosmetyków dla młodzieży, chustki, koszulki, bransoletki i inną biżuterię, młodzieżowe książki, gry na PC czy zestawy kreatywne – mówi Klaudia Smolarska-Kulej z Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

W ubiegłym roku w ręce małych pacjentów trafiło ponad 1000 prezentów z Polski i z zagranicy. Dzięki nim dzieci spędziły z wolontariuszami mnóstwo godzin pełnych uśmiechu i doskonałej zabawy.

– Pamiętajmy, że w miejscu, jakim jest szpital onkologiczny taka radość z tego, że ktoś o nich myśli ma ogromne znaczenie, zwłaszcza w czasie pandemii i w okresie świątecznym – dodaje Bartłomiej Dwornik z Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Szczegółowe informacje o akcji można znaleźć na stronach Fundacji.Zgłoś uwagę