Pociągiem z Wrocławia do Bielawy – nowa trasa już po testach

W grudniu będzie można pojechać z Wrocławia przez Dzierżoniów do Bielawy. Samorząd województwa dolnośląskiego kończy remont linii, która przejął od PKP. Na stacji Bielawa Zachodnia zameldował się już nawet pierwszy pociąg Kolei Dolnośląskich. Na razie to jednak testy.

  • Pierwszy pociąg zameldował się już na stacji Bielawa Zachodnia. fot.UMWD


Pozyskana przez samorząd województwa od PKP linia to przedłużenie relacji z Wrocławia do Dzierżoniowa. Składy w grudniu dojadą do stacji Bielawa Zachodnia. Ostatni pociąg zatrzymał się tam blisko 40 lat temu. Niebawem będą kursować znowu. Czas podróży z Wrocławia wyniesie ok. 85 minut, a inwestorem i zarządcą linii jest DSDiK. Kilka dni temu na nowej stacje zameldował się w ramach testów pierwszy pociąg Kolei Dolnośląskich. Przejazd wypadł pomyślnie.

Pociągi na nową trasę najpewniej wrócą 15 grudnia, czyli razem z wejściem w życie zimowej korekty rozkładów jazdy PKP. Jednak ostateczna decyzja ma zostać niebawem ogłoszona.

Stacja w Bielawie to świetna baza wypadowa w Góry Sowie. Władze województwa liczą, że nowe połączenie, które będzie kursować kilka razy dziennie zachęci do odwiedzania regionu. Remont odcinka między Dzierżoniowem a Bielawą kosztował niemal 15 milionów złotych. Linia nr 341 była pierwszym z 22 odcinków tras, które od PKP przejął samorząd województwa. Przetarg na remont linii rozstrzygnięto w marcu, a prace rewitalizacyjne zostały podzielone na dwa zadania.Zgłoś uwagę