Pociągi wróciły do Szklarskiej Poręby

Zabezpieczono zniszczony wiadukt kolejowy

  • Pociągi Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych wróciły na trasy w Karkonosze. fot. materiały prasowe Koleje Dolnośląskie


Pociągi Przewozów Regionalnych i Kolei Dolnośląskich znowu wróciły na trasę z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby. Oznacza to, że z Wrocławia przez Jelenią Górę ponownie dojedziemy w Karkonosze.
Przypomnijmy. Trasa po gruntownym remoncie została otwarta już w połowie listopada. Niestety zaledwie po 10 dniach okazało się, że wiadukt drogowy nad trasą kolejową (przy modernizacji go nie uwzględniano, bo zarządza nim gmina Piechowice) jest w fatalnym stanie. W związku z tym Dolnośląski Inspektor Nadzoru Budowlanego musiał go zamknąć.
Teraz udało się go odpowiednio zabezpieczyć i pociągi znowu mogą jeździć tam bez utrudnień.

Koleje Dolnośląskie na trasie Wrocław-Jelenia Góra-Szklarska Poręba Górna kursują regularnie w weekendy. Przewoźnik podstawia nowoczesne pociągi, gdzie można korzystać z internetu, naładować telefon komórkowy, a także podróżować w klimatyzowanym wnętrzu. Składy są niskopodłogowe i pozwalają podróżować także osobom niepełnosprawnym. Rozkłady jazdy można sprawdzić na stronie przewoźnika www.kolejedolnoslaskie.eu.

Dużo więcej składów na trasę w Karkonosze puszczają Przewozy Regionalne. Do Szklarskiej Poręby od strony Jeleniej Góry dojechać możemy 5 pociągami tego przewoźnika (w tym bezpośrednie pociągi REGIO z Wrocławia, Poznania i Zielonej Góry).
Szczegóły i rozkład jazdy dostępny na stronie www.przewozyregionalne.pl.
KAJZgłoś uwagę