Więcej pociągów dalekobieżnych na święta

Dodatkowe pociągi Intercity na wybranych trasach, infopunkty na dworcach oraz więcej patroli SOK. Kolej przygotowuje się na wzmożony ruch na święta. 

  • fot. PKP Intercity


Na regionalnych trasach przewoźnicy nie zaplanowali wzmocnień. Koleje Dolnośląskie będą jeździć normalnie. Podobnie Polregio (dawne Przewozy Regionalne). – Sytuację będziemy monitorować na bieżąco i w razie potrzeby wzmocnimy najbardziej oblegane kierunki, ale z doświadczenia wiemy, że miejsca powinno starczyć dla każdego pasażera – mówi Andrzej Piech z Polregio.

Dłuższe bilety weekendowe

Dodatkowe składy na pewno pojawią się na trasach dalekobieżnych. Oprócz składów kursujących w regularnej siatce, w drodze na Święta Wielkanocne podróżni będą mogli skorzystać z 14 dodatkowych połączeń PKP Intercity. Będą to m.in. pociągi kursujące w relacjach: Poznań-Gdynia, Wrocław-Przemyśl, Kraków-Przemyśl czy Szczecin-Olsztyn.

Ze względu na duże zainteresowanie podróżami w relacji Polska-Ukraina-Polska w okresie świątecznym, PKP Intercity wraz z Kolejami Ukraińskimi uruchomią dodatkowe kursy pociągu relacji Przemyśl Główny - Kiev Pass - Przemyśl Główny. Co istotne w okresie świątecznym bilety weekendowe będą ważne o jeden dzień dłużej – od piątku (14 kwietnia) od godz. 19.00 do wtorku (18 kwietnia) do godz. 6:00 rano.

Na największych dworcach pasażerom pomocy udzielą pracownicy InfoDworców, Centrów Obsługi Klienta oraz mobilni informatorzy. Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy dostępne są na stronach: portalpasazera.pl i rozklad-pkp.pl. 

Informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity można znaleźć na intercity.pl, gdzie dostępna jest także informacja o frekwencji w pociągach oraz pod numerem infolinii: 19 757. 

Bezpieczeństwo w podróży

Nad bezpieczeństwem podróżnych na dworcach, stacjach i w pociągach będzie czuwać prawie 500 funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei na dobę wspieranych przez policjantów
i strażników miejskich. Dodatkowe patrole pojawią się w ponad 600 pociągach pasażerskich. Do zabezpieczenia szlaków kolejowych SOK wykorzysta m.in. mobilne centra monitoringu  i fotopułapki.

Zarówno w okresie świątecznym, jak i na co dzień do dyspozycji podróżnych jest całodobowy numer alarmowy SOK: 22 474 00 00.

Zgłoś uwagę