Pociągami na ferie – dodatkowe połączenia i promocje

Przewoźnicy kolejowi przygotowali na ferie zimowe dodatkowe połączenia i atrakcyjne promocje. Wydłużono trasy pociągów, pojawiły się oferty łączone na bilety kolejowe i do atrakcji turystycznych. Zobaczcie, jakie propozycje na ferie ma PKP Intercity i Koleje Dolnośląskie.

  • fot. Mariusz Paździórko


Ferie dla uczniów z województw: dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego rozpoczną się 28 stycznia, aby sprawnie dotrzeć w miejsce wypoczynku i oszczędzić sobie kłopotów z korkami warto pojechać tam koleją.

Kursy do zimowych kurortów 

Pociągami PKP Intercity z łatwością dotrzemy do najpopularniejszych górskich ośrodków turystycznych. Mieszkańcy Wrocławia do Zakopanego dojadą m.in. składem TLK Halny. Do Jeleniej Góry, stolicy Karkonoszy i dalej w góry, jeździ pociąg IC Słowacki, który zatrzymuje się m.in. w Opolu i Wrocławiu. W sezonie zimowym ma dodatkowo wydłużoną relację do Szklarskiej Poręby. Dojeżdża tam także IC Karkonosze, który rusza z Białegostoku i również przejeżdża m.in. przez Warszawę, Opole i Wrocław. Lokalnie do Szklarskiej Poręby i w inne pasma Sudetów można dojechać wygodnymi pociągami Kolei Dolnośląskich.  

Pasażerowie, którzy z Wrocławia chcą dotrzeć bezpośrednio do Karpacza mogą skorzystać ze wspólnego biletu na pociąg i autobus. PKP Intercity przed feriami podpisały umowę z POLBUS-PKS. Dzięki tej współpracy, podróżni z Warszawy, Opola czy Wrocławia mogą dojechać do Jeleniej Góry pociągiem EIP, a tam przesiąść się do autobusu, którym dostaną się wprost do Karpacza. Oferta obowiązuje do końca  przerwy zimowej, czyli 24 lutego 2019 roku.

A może na ferie zagranicą?

Ferie to także doskonały czas, aby zaplanować krótki zagraniczny wypad w atrakcyjnej cenie. PKP Intercity codziennie oferuje połączenia międzynarodowe, m.in. do Czech, Niemiec, Austrii czy na Węgry.  Nowością w rozkładzie jazdy PKP Intercity jest pociąg IC Nightjet relacji Wiedeń/Budapeszt – Wrocław – Berlin. Połączenie stanowi efekt międzynarodowej współpracy kilku spółek kolejowych. Dzięki temu pasażerowie zyskali bezpośrednie połączenie w ciągu dnia z Berlinem oraz nocne z Budapesztem, Bratysławą i Wiedniem. Na czeską stronę Karkonoszy do pięknego Harrachova można pojechać z Kolejami Dolnośląskimi.

Promocje na podróże

Przewoźnicy na weekendy i ferie przygotowali również wiele zniżek na zakup biletów. Na zniżki mogą liczyć podróżni, którzy zarezerwują bilety z wyprzedzeniem, chcą skorzystać z przejazdu w weekend lub podróżują grupowo i rodzinnie. W ofercie są także bilety na wielokrotne przejazdy oraz przejazdy między Polską a Czechami. Szczegóły ofert można znaleźć w ofercie poszczególnych przewoźników. Zniżki na zakup biletów sięgają nawet 30 procent.

Koleje Dolnośląskie przygotowały też łączone oferty ze zniżkami na bilety wstępu do zamku Książ i Starej Kopalni w Wałbrzychu. Wybierając się tam z KD otrzymasz 30 procent zniżki. Zgłoś uwagę