Pobiegniesz = pomożesz. Wrocław Business Run

Charytatywny bieg biznesowy zorganizowany w formie sztafety - Poland Business Run odbędzie się już 4 września. Dochód z wrocławskiej edycji biegu zostanie przekazany na zakup protez kończyn dla podopiecznych z Fundacji Jaśka Meli - Poza Horyzonty oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem Prezydenta Wrocławia.


#Pobiegniesz = pomożesz

Poland Business Run, który rozpocznie się jednocześnie w siedmiu miastach Polski, odbędzie 4 września 2016. W tym roku w słusznym celu pobiegniemy w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Gdańsku i we Wrocławiu.

We Wrocławiu Business Run pobiegnie dopiero po raz drugi, ale zainteresowanie wydarzeniem jest ogromne. W pierwszej edycji udział wzięło 750 osób. Można powiedzieć, że w tym roku podwoiliśmy stawkę, bowiem do tegorocznej wrocławskiej edycji biegu zgłosiło się 1500 osób. Dystans do przebiegnięcia dla każdego zawodnika wynosi 3,8 km, czyli 19 km dla całego 5-osobowego zespołu.        W stolicy Dolnego Śląska uczestnicy pokonają trasę zlokalizowaną przy Stadionie Olimpijskim - mówi Bartek Strożek, przewodniczący komitetu organizacyjnego Wrocław Business Run i jednocześnie Dyrektor Regionalny  firmy Luxoft.

Beneficjenci biegu - podopieczni fundacji

Głównym celem wydarzenia jest niesienie pomocy. Z okazji piątych urodzin Poland Business Run poszerza horyzonty i przekazuje pałeczkę pomocową kolejnym fundacjom i stowarzyszeniom. Dochód z wrocławskiej edycji biegu zostanie przekazany na zakup protez kończyn dla podopiecznych z dwóch fundacji: Jaśka Meli - Poza Horyzonty oraz Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, a beneficjentami są: 57-letnia Alina Bujak, 11-letni Adaś Sadownik i 22-letnia Kasia Sobczak. 

Alina Bujak

W biegu wezmą udział przedstawiciele korporacji i przedsiębiorstw. Na trasie drugiej edycji wrocławskiego wydarzenia zobaczymy m.in. zawodników z: BNY Mellon, UBS, Luxoft,Credit Suisse, Lokum Deweloper, Logintrans, Trans EU, Volvo Polska, Qatar Airways, HP Global Business Center, Google, Hotel Monopol, UNIT4, Radisson Blu Hotel, UPS GBS Wrocław, Hasco-Lek, Skanska i wielu innych, którzy zdecydowali się na sportową realizację w słusznym celu - wylicza Agnieszka Orłowska, przewodnicząca wrocławskiego oddziału stowarzyszenia firm ABSL i i jednocześnie szefowa wrocławskiego oddziału firmy Google.

Ambasadorzy Wrocław Business Run

Poland Business Run wpierają także ambasadorzy, którzy dopingują i zachęcają do aktywnego pomagania. Do grona wrocławskich ambasadorów należą: mistrzyni świata w Ju-Jitsu - Emilia Maćkowiak, olimpijczyk, biegacz - Marcin Jędrusiński, wielokrotny Mistrz Polski w strzelectwie, uczestnik Paraolimpiady w RIO - Filip Rodzik oraz prezenterka telewizyjna, dziennikarka, podróżniczka - Martyna Wojciechowska

Adaś Sadownik

Wydarzenie nie tylko dla uczestników

Wrocław Business Run to nie tylko impreza dla zapaleńców biegania! Wszyscy, zarówno biegacze, jak i kibice, duzi i mali znajdą pośród atrakcji dnia coś dla siebie. Organizatorzy zapraszają m.in. do:

- strefy relaksu, gdzie masażyści, fizjoterapeuci, dietetycy, coachowie i trenerzy zdrowia z Shadu wesprą w poszukiwaniu życiowego balansu, zafundują darmowy masaż i poradzą jak dbać o zdrowie na co dzień;

- miasteczka food trucków, gdzie pośród kaw, burgerów, meksykańskiego jedzenia i słodkich gofrów każdy znajdzie coś smacznego dla siebie;

- miasteczka World Games, które przygotowało reprezentację dyscyplin nieolimpijskich. Będzie można spróbować się w przeróżnych dyscyplinach sportowych. Bule, łucznictwo, rzut dyskiem i inne. W programie znajdzie się także coś dla najmłodszych: pierwszy raz we Wrocławiu w ramach Wrocław Business Run rusza także Mini Business Run. Zaszczepmy sportowego bakcyla już u najmłodszych. Wszystkie dzieci, które wezmą udział w mini biegu otrzymają medale, zachęcające do dalszego rozwoju sportowych pasji.

 Katarzyna Sobczak

Kilkadziesiąt nowych protez, jeszcze więcej spełnionych marzeń

Poland Business Run to największy w Polsce charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który pomaga spełniać marzenia osób po amputacjach. Od pierwszej edycji udało się zmienić życie już ponad 60 osób, które teraz same wspierają kolejnych potrzebujących. Bieg zainicjowały  w Krakowie w 2011 r. firma UBS oraz Radisson Blu Hotel Kraków, jednak już jego pierwsza edycja odbyła się przy wsparciu firmy Luxoft oraz Urzędu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej. Od tej pory impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych w miastach partnerskich. Inicjatywa ma na celu nie tylko wsparcie osób z niepełnosprawnością, ale też promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem

Wrocław Bizness Run

Wrocław Bizness Run

Biegi i maratony / Zawody / W plenerze / Dla wszystkich
Termin 4 września 2016 09:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz
Zgłoś uwagę