Po raz 15. rozdano „Wrocławskie Magnolie”

W Ogrodzie Botanicznym wręczono nagrody laureatom konkursu „Wrocławskie Magnolie”. W zorganizowanym po raz 15. konkursie wyróżniani są autorzy prac dyplomowych, których tematyka związana jest z poprawą jakości życia mieszkańców stolicy Dolnego Śląska

  • Mgr inż. Natalia Kordysz, laureatka głównej nagrody w konkursie "Wrocławska Magnolia", i współprzewodniczący kapituły dr Jacek Ossowski


- Konkurs ma zachęcać młodych ludzi do spoglądania na problemy miasta oraz próbę ich rozwiązania – mówił dr Jacek Ossowski, przewodniczący Rady Miasta Wrocławia. Współprzewodniczący kapituły przyznającej nagrody zwrócił uwagę, że to autorzy prac są młodzi, a wyobraźnia, inwencja, odwaga i nieszablonowane podejście do wyzwań to cechy przypisane do ich wieku.

Konkurs od dekady jest organizowany przez Wrocławskie Centrum Akademickie. Szkoły wyższe – przy wsparciu uczelnianych koordynatorów, mogą wytypować po pięć prac magisterskich. Wspólnym mianownikiem tematycznym jest Wrocław i potrzeby jego mieszkańców, ale zakres opisywanych zjawisk jest nieograniczony. Obejmuje m.in. architekturę, ekologię, bezpieczeństwo publiczne, sprawy socjalne.

- Chcemy, aby prace mogły być wykorzystywane przez miejskie instytucje. Dodatkową satysfakcję sprawia autorom fakt, że ich praca jest użyteczna i nie trafia na półkę archiwum – mówił prof. Tadeusz Luty, współprzewodniczący kapituły „Wrocławskiej Magnolii”.

Wrocław nad Oławą

W 15. edycji konkursu wyróżniono sześcioro autorów. Najwyższą nagrodę (i 10 tys. zł) przyznano Natalii Kordysz, absolwentce architektury krajobrazu z Uniwersytetu Przyrodniczego za koncepcję promenady spacerowej wzdłuż rzeki Oławy.

Laureatami konkursu zostali także absolwenci Akademii Sztuk Pięknych, Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytet Wrocławskiego. Odebrali nagrody w wysokości od 5 do 8 tys. zł.

Pełna lista laureatów konkursu „Wrocławska Magnolia” 2018.

Zgłoś uwagę