Pneumat System – inwestycja za 8 mln i nowe miejsca pracy

Zaczynali 39 lat temu. Dziś są rodzinną firmą z innowacyjnym pomysłem na biznes i przykładem gospodarczego sukcesu. Wrocławska spółka Pneumat System przenosi się do nowej siedziby i planuje zwiększenie zatrudnienia.

  • Pneumat System

    fot. Pneumat System


Od 9 lutego, wrocławska spółka Pneumat System – producent siłowników pneumatycznych, będzie w nowej siedzibie przy ul. Obornickiej 160. Nowy biurowiec wraz z halą produkcyjną i magazynową jest widoczny z estakad (śródmiejskiej obwodnicy Wrocławia) przy dojeździe do ronda Wiesława Kielara. Obiekt jest ośmiokrotnie większy od poprzedniej siedziby firmy przy ul. Paprotnej.

– Decyzję o inwestycji wartej 8 milionów złotych podjęto w związku z dynamicznym rozwojem spółki, która funkcjonuje nieprzerwanie od 1976 roku. Obecnie łączymy działalność handlową, produkcyjną i techniczno-usługową w zakresie pneumatyki. – mówi Tomasz Pachura, pełnomocnik zarządu spółki Pneumat System.

Pneumat System Wrocław rekrutuje. Oferty pracy.

Pneumat System ma 8 oddziałów w kraju, m.in. w Katowicach, Poznaniu i Rzeszowie. Spółka zatrudnia ok. 100 osób. W swojej ofercie ma ok. 100 tys. produktów. W ostatnim roku spółka zwiększyła zatrudnienie o 20 proc. Planowane są dalsze przyjęcia nowych pracowników, przede wszystkim specjalistów z dziedziny pneumatyki, pracowników produkcji i magazynierów.

Przygoda ze sprężonym powietrzem – czyli rozwój Pneumat System

Pneumat System to firma rodzinna. Początki sięgają 1976 r. gdy Ryszard Pachura założył pierwszą, działalność gospodarczą "Ryszard Pachura Izolacje Termiczne".

– Wkrótce pojawił się nowy pomysł na biznes, który wykiełkował ze starych zamiłowań do pracy w drewnie. Rozpoczęto produkcję sprzętów użytkowych. Poważne zmiany w podejściu do biznesu nadeszły wraz z podjęciem współpracy z partnerem z Niemiec. Pod koniec lat 80. na dobre rozpoczęliśmy, trwającą do dziś, przygodę ze sprężonym powietrzem – mówi Tomasz Pachura.

Działalność Pneumat System doceniają inni. Za innowacyjny, dynamiczny rozwój, firma została ubiegłorocznym laureatem nagrody gospodarczej „Dolnośląskie Gryfy” w kat. małych i średnich przedsiębiorstw – czytaj więcej.

Historia Pneumat System

1989 r. - uruchomienie produkcji zszywek pneumatycznych

1998 r. - podpisanie umowy o współpracę ze strategicznym dostawcą, firmą Riegler

2000 r. - projektowanie i produkcja komór kriogenicznych

2004 r. - uruchomienie produkcji siłowników pneumatycznych

2007 r. - otwarcie nowej siedziby ul. Paprotna 4

2008 r. - utworzenie działu projektowego

2010 r. - otwarcie pierwszego oddziału firmy

2012 r. - uruchomienie produkcji sprężyn gazowych

2014 r. - rozpoczęcie budowy nowego biurowca, hali produkcyjnej i magazynowej, ul. Obornicka 160

Zobacz program pomocy dla inwestorów >>Zgłoś uwagę