Play the Music tylko do 31 lipca

To już ostatni dzwonek aby obejrzeć wystawę Play the Music – od fizyki do muzyki" we wrocławskim Humanitarium. Od września zmienia się ekspozycja i w sierpniu – z powodu przerwy technicznej – Humanitarium będzie nieczynne dla zwiedzających.


Obecna wystawa „Play the Music – od fizyki do muzyki”, prezentuje tajniki fenomenu słuchu, pokazuje jak zbudowane jest ucho ludzkie i jak dzięki jego właściwościom możemy zanurzyć się w świecie dźwięku i muzyki. Dzięki interaktywnemu charakterowi eksponatów każdy może samodzielnie wykreować dźwięki i sprawdzić się w roli wykonawcy czy didżeja.

Goście, goście

Do tej pory wystawę odwiedziło blisko 40 tys. gości, wśród nich tak znane postaci, jak Piotr Metz – dziennikarz radiowy, wybitny znawca muzyki rozrywkowej i największy w Polsce fan The Beatles, który udostępnił do zwiedzania Humanitarium część swoich zbiorów (wystawa okładek płyt zaprojektowanych przez Andy Warhol’a oraz unikatowych odtwarzaczy dźwięku).

Do Humanitarium goście przyjeżdżają nie tylko z Dolnego Śląska, ale i z większości województw w Polsce. Ostatnio z bardzo ciekawą wizytą zawitała do Humanitarium minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska.

W sierpniu Humanitarium będzie nieczynne, ale już od września wraz z nowym rokiem szkolnym, otwarta zostanie zupełnie nowa, autorska wystawa poświęcona optyce. Wzrok to kolejny po słuchu zmysł, który weźmiemy „pod lupę”. Tu nic nie będzie takie, jakie wydawać się będzie na pierwszy rzut oka.

Humanitarium. Ogrody Doświadczeń

ul. Stabłowicka 147 a

Godziny otwarcia w lipcu:

  • poniedziałek-piątek: 8.00-17.00, warsztaty rodzinne: 16.00
  • sobota: 11.00-18.00, warsztaty: 11.15, 12.15, 13.15, 14.15, 15.15; 16.15; 17.15
  • niedziela: nieczynne

Czas zwiedzania wystawy – ok. 40 min-1 h. Ostatnie wejście na wystawę na godzinę przed zamknięciem obiektu. Przerwa w funkcjonowaniu kasy od 13.00 do 13.20. Do Humanitarium można dojechać autobusami komunikacji miejskiej (103, 403, 123) oraz pociągiem (do stacji Pracze Odrzańskie).

materiały prasowe

Zgłoś uwagę