Porozmawiają o kondycji dolnośląskich firm

Kondycja dolnośląskiego sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to główny temat konferencji „Plany i wyzwania dolnośląskiego MMŚP w 2015 roku”, organizowanej przez Konfederację Lewiatan oraz Dolnośląskich Pracodawców, która odbędzie się 27 listopada we Wrocławiu.

  • wykres

    zdjęcie ilustracyjne


Podczas spotkania mowa będzie m.in. o regionalnej przedsiębiorczości, konkurencyjności sektora MMŚP na Dolnym Śląsku, innowacyjności oraz współpracy organizacji pracodawców z urzędami. Rozmawiać o tym będą przedstawiciele biznesu, samorządu lokalnego, administracji publicznej, dolnośląskich przedsiębiorców, parlamentarzyści, przedstawiciele świata nauki oraz organizacji pracodawców.

Na podstawie wyników badań „Konkurencyjność sektora MMŚP w 2014 r." przeprowadzonych przez Konfederację Lewiatan, organizatorzy spotkania zamierzają również pokazać jak dolnośląski sektor tych firm wypada na tle mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Mowa będzie również o tym, jakie sektor ten ma plany na przyszłość i co mu przeszkadza w ich realizacji, a także jakie są jego mocne i słabe strony oraz bariery i szanse rozwoju.

Jednym z głównych celów wrocławskiej konferencji jest wypracowanie rekomendacji dotyczących warunków niezbędnych dla rozwoju dolnośląskich przedsiębiorstw.

Swój udział w spotkaniu zapowiedzieli m.in. Robert Jagła - Prezes Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego oraz Poseł na Sejm RP, Barbara Kaśnikowska - Prezes Zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej "INVEST - PARK"Sp. z o.o.,  Artur Mazurkiewicz - prezes Dolnośląskich Pracodawców, Tomasz Smolarz - Wojewoda Dolnośląski, Jerzy Tutaj - członek zarządu Województwa Dolnośląskiego, Radosław Woźniak -  wiceprezes Europejskiego Funduszu Leasingowego oraz liczni przedstawiciele dolnośląskiego biznesu.

Konferencja odbędzie się 27 listopada, w godzinach 9.00-14.00, w Hotelu Scandic przy ul. Piłsudskiego 49/57 we Wrocławiu. Udział w niej jest bezpłatny, jednak liczba uczestników jest ograniczona. O udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

Swój udział w spotkaniu można zgłaszać na stronie internetowej.Zgłoś uwagę