Plac zabaw przy stadionie dostępny dla mieszkańców

Pod koniec grudnia Zarząd Zieleni Miejskiej odebrał kolejny, gotowy plac zabaw, tym razem przy Stadionie Wrocław. Co prawda, na co dzień korzystają z niego podopieczni pobliskiego przedszkola, jednak popołudniami oraz w weekendy służy także pozostałym mieszkańcom miasta.


Wśród urządzeń zabawowych znalazły się huśtawki (podwójna dla małych i starszych dzieci oraz bocianie gniazdo), zestaw linowy do wspinaczki w kształcie piramidy, bujaki, piaskownica modułowa ośmioboczna i piaskownica przypominająca kształtem prom kosmiczny, zestaw straż pożarna, kiwak auto, kiwak rakieta, dron kosmiczny oraz tablica rysunkowa i rozbudowany zestaw zabawowy dla starszych dzieci nawiązujący motywem do pojazdów kosmicznych.

W dodatku, z bezpiecznej, kolorowej nawierzchni zostały ułożone wzory - specjalne plansze, m.in. do gry w warcaby.

Oczywiście całość przyozdobiły drzewa, które w przyszłości na pewno zagwarantują dzieciom odpowiednią dawkę cienia. Nie zabrakło także elementów małej architektury, w tym ławek, z których będą mogli skorzystać opiekunowie w trakcie zabaw ich pociech, jak również tablic informacyjnych i koszy na śmieci.

Na co dzień plac zabaw będzie służył dzieciom z pobliskiego przedszkola nr 26 zlokalizowanego na Stadionie Wrocław, jednak po godzinie 17.00 w dni robocze, a także przez cały weekend będą mogli z niego korzystać także pozostali mieszkańcy miasta.Zgłoś uwagę