Mieszkańcy chętnie odwiedzali punkt konsultacyjny

Więcej trawy, mniej kostki brukowej, plac zabaw dla dzieci, więcej oświetlenia, czy fontanna kąpielowa to tylko niektóre propozycje mieszkańców zgłaszane w ostatnią sobotę w punktach konsultacyjnych do projektu rewitalizacji pl. Piłsudskiego (Karłowice).

W sobotę 19 września między godz. 11 a 17 na wrocławskich Karłowicach działały dwa punkty konsultacyjne dla projektu rewitalizacji pl. Piłsudskiego. Jeden znajdował w gimnazjum nr 24 przy ul. Przybyszewskiego a drugi na samym placu Piłsudskiego. Oba punkty cieszyły się sporym zainteresowaniem a najwięcej osób przyszło na spacer z przewodnikiem miejskim po rynku Karłowic.

W obu punktach były również wystawione tablice, gdzie mieszkańcy mogli zobaczyć bardzo dokładnie zmiany, jakie są proponowane dla rewitalizacji placu. Wrocławianie swoje uwagi mogli wrzucić do urny, lub przykleić na dużym zdjęciu lotniczym placu Piłsudskiego. Dodatkowo, w szkole ustawiono makietę pokazującą zmiany. Każdy z mieszkańców mógł w dowolnym miejscu dostawić kawałek trawnika, ławkę, czy klomb zieleni.

 

– Korzystając z tego narzędzia mieszkańcy szybko zaproponowali, żeby w części rekreacyjnej pojawił się duży zielony trawnik – mówi Dominika Buck, projektantka z Buck Studio, które przygotowało projekt rewitalizacji. Dodaje, że większości mieszkańców bardzo spodobał się pomysł odświeżenia pl. Piłsudskiego w sposób proponowany przez architektów czyli podziału placu na dwie strefy - aktywności i rekreacji. 

Zobacz proponowany projekt rewitalizacji placu Piłsudskiego: KONCEPCJA

Najwięcej pytań mieszkańcy mieli do proponowanej organizacji ruchu, miejsc parkingowych, czy zieleni.

 

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zdjęcia lotnicze placu na których można było przykleić swoje uwagi. 

Zgłoś swoją uwagę przez internetowy formularz: Wpisz swój pomysł