Trwają zapisy na Wieczorny PKO Bieg Rodzinny 2018

Sobota, 16 czerwca będzie wyjątkowym dniem dla wszystkich biegaczy z Wrocławia oraz z okolic. O godzinie 22.00 rozpocznie się bowiem 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton, zaś dwie godziny wcześniej chętni będą mogli wziąć udział w rekreacyjnym PKO Wieczornym Biegu Rodzinnym im. Jerzego Witkowskiego, na który wciąż trwają zapisy.


Jak co roku, 6. PKO Nocnemu Wrocław Półmaratonowi będzie towarzyszyć dodatkowy bieg, przeznaczony dla wszystkich chętnych – bez ograniczenia wiekowego. PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego wystartuje dwie godziny przed rozpoczęciem samego półmaratonu. Uczestnicy wyruszą w trasę z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego, a do pokonania będą mieli dystans 1 mili. Metę przekroczą tam, gdzie kilka godzin później finiszować będą półmaratończycy – przed trybuną zachodnią Stadionu.

PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego

PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego

Biegi i maratony / Zawody
Termin 16 czerwca 2018 20:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

– W biegu rodzinnym mogą wystartować wszyscy: dorośli, dzieci, młodzież i osoby starsze – czas pokonania trasy nie jest mierzony, liczy się jedynie udział, rekreacja i przede wszystkim dobra zabawa. Każdy z uczestników otrzyma koszulkę techniczną podczas odbierania numeru startowego, zaś na mecie zostanie udekorowany pamiątkowym medalem z wizerunkiem krasnala – wyjaśnia Wojciech Gęstwa, dyrektor Młodzieżowego Centrum Sportu, organizatora biegu.

Zapisy na Bieg Rodzinny 2018

Aby wziąć udział w biegu należy zapisać się przez stronę internetową oraz uiścić opłatę startową w wysokości 15 złotych. Pakiety startowe będą do odebrania w piątek 15 czerwca oraz w dniu biegu w kasach Stadionu Olimpijskiego od strony zachodniej.

Limit zgłoszeń wynosi 700, dostępnych wciąż jest ponad 150 miejsc.

6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Kilka chwil po zakończeniu PKO Biegu Rodzinnego na starcie staną uczestnicy szóstej edycji nocnego półmaratonu. Organizatorzy zaprezentowali właśnie oficjalną trasę biegu.

Trasa tegorocznego Nocnego Półmaratonu, MCS Wrocław

Na 7, 11, 14 i 18 km biegacze będą mogli skorzystać z punktów odżywiania i nawadniania.

6. Nocny Wrocław Półmaraton

6. Nocny Wrocław Półmaraton

Biegi i maratony / Wydarzenia sportowe / Zawody / W plenerze
Termin 16 czerwca 2018 22:00

Miejsce Kompleks Stadionu Olimpijskiego

Zobacz

Krasnale wracają na szyje wrocławskich biegaczy

Na mecie zarówno 6. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, Biegu Rodzinnego, jak i 36. PKO Wrocław Maratonu biegacze otrzymają charakterystyczne medale. W tym roku, podobnie jak w 2015, trofeami biegów w Stolicy Dolnego Śląska będą wizerunki krasnali. Tym razem jednak, zamiast skrzata i jego „domku”, za udział w imprezach będzie można skompletować dwa krasnoludki. Na finiszu 36. PKO Wrocław Maratonu czekać będą krasnale z flagą narodową, a na mecie 6. PKO Nocnego Półmaratonu wręczone zostaną skrzaty w jaskrawych spodniach – dzwonach.

– Każdy z krasnali odpowiada klimatowi danej imprezy: tegoroczny półmaraton odbywa się w stylistyce disco, a maraton stanowi część obchodów stulecia odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej – podkreśla Wojciech Gęstwa.Zgłoś uwagę