#PKOBiegCharytatywny we Wrocławiu

PKO Bank Polski zaprasza na ogólnopolski bieg sztafetowy, który pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem” wystartuje 19 września. Akcja rozegra się równocześnie na 12 stadionach w całej Polsce, w tym we Wrocławiu. wystarczy zarejestrować swoją drużynę i przyłączyć się do biegu – każde okrążenie to jeden obiad dla dziecka. 


Bieg rozpocznie się w sobotę, 19 września, o godz. 9.50 – jednocześnie na stadionach 12 miast w Polsce. We Wrocławiu zawody odbędą się na Stadionie AWF przy al. Paderewskiego 35. Zawodnicy, tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka. Środki finansowe na posiłki przekaże Fundacja PKO Banku Polskiego. Najlepsze zespoły otrzymają nagrody.  

– Coraz częściej uczestnicy imprez biegowych szukają zawodów, podczas których istnieje możliwość pomocy innym. To motywuje i daje poczucie satysfakcji. Dlatego warto wziąć udział w PKO Biegu Charytatywnym, bo jego cel to przede wszystkim pomaganie – mówi Paweł Januszewski, lekkoatleta i dziennikarz sportowy, ambasador biegu. – To wydarzenie jest wyjątkowe również z innego powodu – będziemy pokonywać okrążenia razem, w drużynach, a nie jak zazwyczaj samotnie. Dodatkowo wiele osób po raz pierwszy będzie miało okazję pobiec na stadionie lekkoatletycznym. A to na pewno ciekawe doświadczenie sportowe – zachęca Paweł Januszewski.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zebrać pięcioosobową drużynę i zarejestrować ją na stronie www.pkobiegcharytatywny.pl. Warto pamiętać, że na każdym stadionie liczba uczestników jest ograniczona do 300 osób. Opłatę startową w wysokości min. 25 zł za całą drużynę należy przekazać na konto dedykowane dla Wrocławia: 78 1020 1068 0000 1702 0282 4712. Kwota ta również zostanie przeznaczona na pomoc dzieciom.

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym PKO Silesia Marathon, PKO Wrocław Maraton, PKO Poznań Maraton, cykle PKO Rzeszów Biega, PKO Grand Prix Gdyni czy Warszawska Triada Biegowa „Zabiegaj o pamięć” (Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Niepodległości). Podczas wszystkich tych wydarzeń prowadzone są charytatywne akcje biegowe „biegnę dla…”. Od 2013 r. Bank zorganizował 119 akcji, w których uczestniczyło prawie 40 tys. osób. Dzięki ich zaangażowaniu Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała beneficjentom ponad 1,7 mln zł. W 2015 r. odbyły się już 32 takie akcje, a Fundacja wypłaciła darowiznę w wysokości ok. 490 tys. zł dla najbardziej potrzebujących.

Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału w imprezie, mają możliwość pomocy dzieciom w regionie, w którym odbywa się bieg poprzez dokonywanie wpłat na odpowiednie konto Fundacji PKO Banku Polskiego. Dla Wrocławia jest to konto numer: 05 1020 1068 0000 1502 0282 5057. Przelew powinien być zatytułowany „Darowizna na dożywianie dzieci“.

Zgłoś uwagę