Piłkarski Śląsk Wrocław do rundy wiosennej przygotowuje się na Cyprze

Piłkarze Śląska Wrocław do zbliżającej się rundy wiosennej PKO Ekstraklasy, którą zainaugurują już 7 lutego meczem z Lechią Gdańsk, przygotowują się na Cyprze. Rozegrają tam 3 sparingi, po czym powrócą do Polski. 

  • fot. slaskwroclaw.pl


18 stycznia, punktualnie o godzinie 23.30, spod klubowego budynku przy ulicy Oporowskiej 62 odjechał autokar Śląska Wrocław i obrał kierunek Kraków. Stamtąd 27 zawodników, sztab szkoleniowy, fizjoterapeuci, lekarz, kierownik oraz dział mediów odlecieli do Larnaki. W hotelu zameldowali się już o godzinie 11, a 5 godzin później udali się na pierwsze zajęcia i odnowę biologiczną.

To tylko początek przygotowań zawodników Śląska Wrocław do rundy wiosennej PKO Ekstraklasy, który z dnia na dzień nabiera tempa.

Zanim jednak wrocławianie udali się na Cypr, tegoroczne treningi wznowili na własych obiektach przy ul. Oporowskiej, a 16 stycznia w Trzebnicy rozegrali już pierwszy zimowy sparing, remisując 2:2 z I-ligową Miedzią Legnica (pomimo dwubramkowego prowadzenia). Jednak, aby odpowiednio przygotować się do bardzo wymagającego końca rundy zasadniczej, musieli udać się na zagraniczny obóz, który gwarantował znakomitą pogodę do ciężkiej pracy.

10-dniowy obóz przygotowawczy w cypryjskiej Ayia Napie będzie składał się nie tylko z jednostek treningowych i odnowy biologicznej, ale także trzech gier kontrolnych: 22 stycznia z czeskim FK Teplice, FC Ufa (25 stycznia) oraz FK Lipawa (28 stycznia). Powrót do Polski zaplanowano na 29 stycznia, a 4 dni później rozegrany zostanie ostatni zimowy sparing z FC Hradec Kralove.

– Przygotowujemy drużynę pod różnym kątem, próbujemy pewnych alternatyw. Skład w najbliższym sparingu może być nieco inny niż ostatnio, zawodnicy zagrają też w większym wymiarze czasowym – mówi asystent trenera Lavićki Paweł Barylski. Co niezwykle ważne, w drużynie nie ma nowych kontuzji, a piłkarze, którym w trakcie przygotowań przyplątały się drobniejsze urazy, są w pełnym treningu.

fot. slaskwroclaw.pl

– Z graczy obecnych na obozie, w najbliższym sparingu nie będzie brany pod uwagę Erik Exposito, który nie doszedł jeszcze do pełni formy. Co prawda trenuje z drużyną, ale potrzeba mu czasu, solidnej pracy, również fizycznej – wyjaśnia Barylski.

Ramowy plan przygotowań do rundy wiosennej:

  • 22 stycznia (Larnaka, Cypr): sparing Śląsk – FK Teplice (Czechy)
  • 25 stycznia (Larnaka, Cypr): sparing Śląsk - FC Ufa (Rosja)
  • 28 stycznia (Larnaka, Cypr): sparing Śląsk - FK Lipawa (Łotwa)
  • 29 stycznia: powrót do Polski
  • 2 lutego (Wrocław): sparing Śląsk – FC Hradec Kralove (Czechy)

Pierwszy ligowy mecz w 2020 roku podopieczni Vitezslava Lavički rozegrają w piątek, 7 lutego, o godz. 20.30. Wówczas WKS podejmie na Stadionie Wrocław Lechię Gdańsk.

Kadra Śląska na obóz na Cyprze (19-29 stycznia):

  • Bramkarze: Matus Putnocky, Dariusz Szczerbal, Bartosz Frasik, Daniel Kajzer
  • Obrońcy: Piotr Celeban, Dino Stiglec, Israel Puerto, Wojciech Golla, Mariusz Pawelec, Kamil Dankowski, Konrad Poprawa
  • Pomocnicy: Michał Chrapek, Robert Pich, Przemysław Płacheta, Grzegorz Kotowicz, Marcin Szpakowski, Lubambo Musonda, Filip Marković, Jakub Łabojko, Diego Żivulić, Damian Gąska, Przemysław Bargiel, Krzysztof Mączyński, Bartosz Boruń
  • Napastnicy:Erik Exposito, Piotr Samiec-Talar, Sebastian Bergier


Zgłoś uwagę