Startuje Piłka Nocna na Psim Polu

Od piątku, 13 lipca, dzieci i młodzież z Psiego Pola będą mogły bezpłatnie trenować piłkę nożną. Zajęcia będą prowadzone w każdy piątek w godzinach: 19.00 – 22.00 na boisku przy ul. Inflanckiej 13 przez legendę Śląska Wrocław – Janusza Sybisa


Treningi skierowane są do chłopców i dziewcząt w wieku od 7 do 18 lat. To drugie miejsce – obok Brochowa – gdzie wieczorami młodzież będzie mogła pograć w piłkę we Wrocławiu. W najbliższym czasie mają jeszcze wystartować dwa kolejne.

– Piłka Nocna przywędrowała do nas ze Szkocji. Tamtejsza Federacja Piłkarska prowadzi od kilkunastu lat podobny projekt pod nazwą Midnight League. Bazujemy na doświadczeniach Szkotów, ale też na własnych z Brochowa, gdzie gramy od ponad dwóch lat – mówi Lech Guzowski, pomysłodawca projektu.

Nocna Piłka na Psim Polu

Nocna Piłka na Psim Polu

Wydarzenia sportowe / Eventy
Termin od 13 lipca 2018 do 31 sierpnia 2018

Miejsce Boisko piłkarskie przy ul. Inflanckiej

Zobacz

– Sukces, jakim cieszy się Piłka Nocna na Brochowie, przekonał nas, że warto rozszerzać ten projekt i objąć nim kolejne dzielnice Wrocławia – mówi Jacek Sutryk, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta. – Takie inicjatywy są bardzo ważne, bo promują nie tylko ruch i zdrowy styl życia, ale też uczą pozytywnych, prospołecznych postaw, takich jak fair play, szacunek do przeciwnika i do ustalonych zasad – dodaje.

Treningi pod okiem legendy Śląska

Zajęcia nie bez powodu odbywają się właśnie w piątkowe wieczory, gdyż to właśnie wtedy młodzież najbardziej potrzebuje rozrywki i możliwości aktywnego spędzenia czasu. – Z końcem tygodnia często kończą się też zorganizowane aktywności dla dzieci i młodzieży, która spędza ten czas przed komputerem albo szukając wrażeń na własną rękę. My dajemy im możliwość konstruktywnego, aktywnego spędzenia czasu w gronie znajomych i pod okiem profesjonalnych instruktorów – podkreśla Lech Guzowski.

Jednym z trenerów w projekcie jest Janusz Sybis – legenda Śląska Wrocław, najlepszy strzelec w historii klubu i wielokrotny reprezentant kraju. Młodzi adepci piłki będą szlifować swoje umiejętności pod jego okiem. Jak podkreślają organizatorzy, nie sam wynik piłkarski jest jednak najważniejszy.

– Liczymy, że projekt pozwoli znaleźć talenty, które będą rozwijać swoje umiejętności w klubach, ale nawet jeśli aktywność uczestników zwiększy się tylko o to jedno granie w tygodniu, to i tak będzie to sukcesem – kontynuuje Jacek Sutryk.

Wpadaj – gramy!

Rozgrywki na Psim Polu będą odbywać się na boisku Zespołu Szkół nr 3 przy ul. Inflanckiej 13. Po pierwszym spotkaniu uczestnicy zostaną podzieleni na grupy wiekowe. W zajęciach może wziąć udział każda zainteresowana osoba w wieku od 7 do 18 lat.

Wszelkie informacje można uzyskać u koordynatora projektu pod adresem: pilka.nocna@gmail.com lub numerem telefonu: 733 32 12 42. Nie trzeba wcześniej się zapisywać – wystarczy przyjść i grać, zgodnie z hasłem projektu: Wpadaj – gramy!Zgłoś uwagę