Sztuka #tuiteraz, czyli piknik na trawie na Kazimierza Wielkiego

Do godziny 19.00 potrwa piknik na trawie przy przejściu Świdnickim, czyli happening sztuka #tuiteraz. W niedzielę część ulicy Kazimierza Wielkiego została wyłączona z ruchu samochodowego, a jezdnia zamieniona w zielony trawnik. Można przyjść i usiąść na leżaku i coś przekąsić albo pograć w badmintona, lub  po prostu zrobić kilka zdjęć na tle wielkich styropianowych liter.    


O co tu chodzi? Jak mówią organizatorzy, happening ma dać możliwość nauczenia się tego, co na co dzień przychodzi nam bardzo trudno, tj. sztuki bycia #tuiteraz. Trzeba zwolnić tempo, np. usiąść i zjeść posiłek na trawie, pospacerować, albo sprobować ułożyć swoje hasło-manifest z wielkich styropianowych liter. 

Niestety deszczowa pogoda nie sprzyjała piknikowi. Gdy zaczęło padać, największym powodzeniem cieszyła się strefa z food truckami, gdzie pod zadaszeniem można było się skryć i zjeść lub wypić coś ciepłego. Dopiero gdy przestało padać i leżaki wyschły, zaczęli przysiadać na nich przechodnie. Większość przystawała zaintrygowana i z zainteresowaniem fotografowała miejsce i swoich bliskich lub znajomych na tle wielkiego białego napisu, który zresztą co jakiś czas jest zmieniany przez organizatorów happeningu. Najbardziej zaciekawieni byli turyści zagraniczni, którzy dopytywali, o co chodzi. Najlepiej bawiły się jak zwykle dzieci, które dokazywały na trawie, biegały radośnie z psami i próbowały wchodzić na styropianowe litery. 

Z okazji happeningu można przejechać się też zabytkowym tramwajem Konstal 4N1 z 1960 r. 

Wydarzenie jest częścią obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności (16-22 września 2016), inicjatywy sięgającej roku 1998, kiedy we Francji obchodzono dzień pod hasłem „W moim mieście bez samochodu”. Utrudnienia w komunikacji

Więcej 

Sztuka #tuiteraz

Sztuka #tuiteraz

Piknik / W plenerze / Dla wszystkich / Happeningi / ESK / Promowane wydarzenia
Termin 18 września 2016 od 10:00 do 19:00

Miejsce Kazimierza Wielkiego

Zobacz
Zgłoś uwagę