Pierwsze tory tramwajowe na ul. Popowickiej

W przyszłym roku zostanie ukończona budowa trasy tramwajowej przez Popowice. Na ul. Popowickiej pojawiły się pierwsze tory. 


Na ulicy Popowickiej rozpoczął się proces układania szyn. Najpierw położone zostaną tory na betonowych odcinkach, następnie w miejscach, gdzie zaplanowano zielone torowisko (ponad 2 km). 

Czytaj: Rusza przebudowa ul. Pięknej. Powstanie rondo

– Położono pierwsze kilkadziesiąt metrów torów. Następnie muszą zostać zespawane, to kolejny krok do powstania nowej linii tramwajowej – mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. – Betonowe torowisko pojawi się na przejazdach przez skrzyżowania oraz przy przystankach. 

Tramwajem w 2022 r.

Praca na budowie tramwaju przez Popowice wre. W poniedziałek (24 maja) wylano beton pod torowisko na skrzyżowaniu ul. Milenijnej i Popowickiej. Natomiast przy skrzyżowaniu ul. Popowickiej i Wejherowskiej trwa przebudowa podziemnej sieci kanalizacyjnej.

Drogowcy na skrzyżowanie Milenijnej i Popowickiej weszli na początku maja. 

– Najważniejszym zadaniem jest zbudowanie rozjazdów tramwajowych, które pozwolą na połączenie ul. Popowickiej z ul. Milenijną. Tam docelowo pojedzie tramwaj w kierunku Kozanowa i Maślic – wyjaśniał Krzysztof Świercz.

Przypomnijmy, że nowa trasa tramwajowa przez Popowice połączy torowisko przy mostach Mieszczańskich z tym na ul. Milenijnej. Pobiegnie przez ulice: Dmowskiego, Długą, Starogroblową i Popowicką. Nowe torowisko będzie mieć blisko 4 km. Inwestycja obejmuje również stworzenie pełnej infrastruktury, prawie 5,5 km przebudowanych dróg i 21 nowych przystanków. To jedna z największych inwestycji komunikacyjnych Wrocławia. Jest dofinansowana z Unii Europejskiej, a jej koszt to ponad 222 mln zł.Zgłoś uwagę