Pierwsze nowe autobusy MAN już we Wrocławiu

Siedem, fabrycznie nowych i wyposażonych we wszystkie nowinki techniczne autobusów marki MAN jest już we Wrocławiu. Firma ITS Michalczewski, podwykonawca MPK pierwsze linie ma zacząć obsługiwać w czerwcu.

  • fot.Łukasz Wolniewicz/wroclawskakomunikacja.pl

  • fot. Tomasz Kozak/wroclawskakomunikacja.pl

  • fot.Łukasz Wolniewicz/wroclawskakomunikacja.pl

  • fot.Łukasz Wolniewicz/wroclawskakomunikacja.pl

  • fot.Łukasz Wolniewicz/wroclawskakomunikacja.pl

  • fot.Łukasz Wolniewicz/wroclawskakomunikacja.pl


Do Wrocławia zjeżdżają pierwsze nowe autobusy podwykonawcy MPK Wrocław firmy ITS Michalczewski. Wszystkie są niskopodłogowe, klimatyzowane i wyposażone w systemy, które używane są już we Wrocławiu, m.in. zapowiedzi głosowe, monitory z informacjami, czy gniazda USB dla pasażerów. Nowa flota dla Wrocławia stacjonuje na Tarnogaju gdzie przewoźnik organizuje swoją zajezdnię.
Przypomnijmy. Zgodnie z wymogiem przetargu, podwykonawca ma zapewnić 69 autobusów wyprodukowanych nie wcześniej niż w 2014 roku: 43 – przegubowych i 19 jednoczłonowych oraz 7 mniejszych pojazdów. Te ostatnie wyjadą na mniej uczęszczane linie: 100, 120, 140, 147. Reszta pojawi się na liniach: A, 110, 113, 114, 119, 125, 128, 145, 146.

Pierwsze MAN Lion`s City - ITS Michalczewski na wrocławskie ullice powinny wyjechać w połowie czerwca. Wcześniej autobusy muszą przejść odbiory, MPK sprawdzi też czy spełniają wszystkie warunki techniczne określone w umowie.
Na początku ITS Michalczewski przejmie w całości obsługę linii 146, w weekendy będzie obsługiwać też część kursów linii 119. Potem stopniowo i w miarę gromadzenia floty zaczną pojawiać się na kolejnych liniach.

Nowy przewoźnik we Wrocławiu, poszukuje pracowników, m.in. kierowców, mechaników, czy elektromechaników. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj PRACA ITS MICHALCZEWSKI.

Nowe autobusy podwykonawcy i wcześniej kupione solarisy przez MPK to wymiana jednej trzeciej całej floty obsługującej linie autobusowe na terenie miasta. Spowoduje to, że z ulic Wrocławia znikną całkowicie najbardziej wysłużone pojazdy, często niedostosowane dla osób starszych i niepełnosprawnych. Już teraz jest ich niewiele, ale będzie jeszcze mniej. Zastąpią je niskopodłogowe, klimatyzowane, bardziej ekologiczne i komfortowe pojazdy.
To nie wszystkie inwestycje we flotę komunikacji zbiorowej. Wrocław kupił też nowe tramwaje.

Czytaj więcej: Tramwaje PESY dla Wrocławia

Czytaj więcej: Oferta w kolejnym przetargu na tramwaje

Więcej zdjęć 

Zgłoś uwagę