Pierwsza wystawa w Galerii Neon Side

Klubogaleria Neon Side przy ul. Ruskiej 46c zaprasza na wernisaż wystawy „Dobro i Zło” wrocławskiego artysty Ryszarda Rabsztyna, który odbędzie się w sobotę, 13 grudnia 2014 r., o godz. 18.00.

  • Ryszard Rabsztyn, ARACHNOFOBIA

    Ryszard Rabsztyn, ARACHNOFOBIA

  • Po wernisażu, o godz. 21.00 rozpocznie się set DJ-ski „Intoksykacja” w wykonaniu poznańsko-wrocławskiego duetu w składzie Bartosz Kusik (aka Dirty Q) i Skins

  • Wystawa „Dobro i zło” Ryszarda Rabsztyna zainauguruje działalność Zakładowego Domu Kultury w Galerii Neon Side. W jego ramach odbywać się będą wystawy, koncerty, spotkania z twórcami i inne wydarzenia kulturalne i artystyczne odbywające się pod szyldem neonu dawnego Zakładowego Domu Kultury WSK przy ul. Bierutowskiej.


Wystawa „Dobro i zło” Ryszarda Rabsztyna zainauguruje działalność Zakładowego Domu Kultury w Galerii Neon Side. W jego ramach odbywać się będą wystawy, koncerty, spotkania z twórcami i inne wydarzenia kulturalne i artystyczne odbywające się pod szyldem neonu dawnego Zakładowego Domu Kultury WSK przy ul. Bierutowskiej.

„Dobro i zło... to moja osobista wędrówka między Niebem i Piekłem, to mój wewnętrzny konflikt i walka, to próba wyrażenia tego co w moim życiu jest ostatnio najważniejsze; to ciągłe stawanie przed wyborami ; to również konflikt czysto malarski, bo i na tym polu oczywiście dochodzi do małych wojenek...”. Ryszard Rabsztyn jest absolwentem Wydziału Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jego twórczość przechodziła różne etapy – od grafiki, przez rysunek, po malarstwo. Fascynacja tym ostatnim trwa stosunkowo niedługo, bo od 2010 roku, czyli od czasu tworzenia malarskiego aneksu do dyplomu z rysunku. Po ukończeniu akademii skupił się wyłącznie na malarstwie. Inspiruje go ekspresjonizm i sztuka prehistoryczna i oba te zjawiska w większym lub mniejszym stopniu przewijają się przez jego twórczość i są zauważalne zarówno w formie, jak i w treści prac. Ostatnio zaangażował się również we współtworzenie galerii promującej nowoczesne malarstwo o tematyce chrześcijańskiej. Równocześnie cały czas poszukuje właściwego mu języka malarskiego, który połączyłby wszystkie jego fascynacje, tematykę i formę.

Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 13 grudnia o godzinie 18.00 w Galerii Neon Side przy ulicy Ruskiej 46c. Po wernisażu, o godz. 21.00 rozpocznie się set DJ-ski „Intoksykacja” w wykonaniu poznańsko-wrocławskiego duetu w składzie Bartosz Kusik (aka Dirty Q) i Skins.

Zgłoś uwagę