Pierwsza pomoc dla najstarszych i najmłodszych

Pierwsza pomoc, resuscytacja krążeniowo-oddechowa, ale także postępowanie w czasie udaru – m.in. takie umiejętności zdobywają seniorzy na szkoleniach prowadzonych przez wrocławskich strażników.

  • Zajęcia z pierwszej pomocy w Klubie Seniora przy ulicy Litewskiej

    Zajęcia z pierwszej pomocy w Klubie Seniora przy ulicy Litewskiej; fot. smwroclaw.pl

  • Zajęcia z pierwszej pomocy w Klubie Seniora przy ulicy Litewskiej

    Zajęcia z pierwszej pomocy w Klubie Seniora przy ulicy Litewskiej; fot. smwroclaw.pl


Podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy wrocławscy strażnicy przekazują zarówno seniorom jak i najmłodszym wrocławianom w wieku od 2,5 do 10 lat.

– We wrześniu nasi funkcjonariusze przeprowadzili m.in. zajęcia z pierwszej pomocy w Klubie Seniora przy ulicy Litewskiej – mówi Waldemar Forysiak ze straży miejskiej. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o podstawowym postępowaniu w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu. – Strażnicy opowiadali też, co zrobić w przypadku udaru, zawału serca i ataku cukrzycy – dodaje Waldemar Forysiak.

Nieco inny program mają zajęcia dla dzieci „Mały ratownik”, które po wakacyjnej przerwie ponownie są prowadzone we wrocławskich żłobkach, przedszkolach i szkołach podstawowych.

– Zajęcia zarówno dla najmłodszych jak i starszych wrocławian cieszą się ogromną popularnością – zaznacza Waldemar Forysiak. Kluby Seniora i placówki edukacyjne, które chciałyby takie zajęcia zorganizować powinny zgłosić swoją chęć do wrocławskiej straży miejskiej. – Wszystkie prośby o przeprowadzenie takich spotkań realizujemy w miarę naszych możliwości.

Zgłoś uwagę