Pierwsza fontanna i pergola na Gądowie Małym

Pierwsza fontanna i pergola na Gądowie Małym otwarte zostaną w sobotę, 13 czerwca. Okazją będzie dzień otwarty zorganizowany na osiedlu Lokum da Vinci przy ul. Bajana.

  • pergola Gadów Mały

    wizualizacja, źródło: inwestor


W sobotę, 13 czerwca, w godz. od 10 do 14, przy ul. Bajana na osiedlu Lokum da Vinci uroczyście otwarte zostaną – pergola i fontanna. Pergolę na Gądowie Małym, jak podkreśla inwestor – spółka Lokum Deweloper, wzorowano na tej najsłynniejszej wrocławskiej, przy Hali Stulecia.

Pierwsza fontanna i pergola na Gądowie Małym

Pergola ma ponad 50 metrów szerokości i 4 metry wysokości, natomiast fontanna ma średnicę 6 metrów, składa się z 13 podświetlonych dysz spieniających, a strumień wody może osiągnąć nawet 4 metry wysokości.

- Będą one centralnym punktem osiedla i miejscem wypoczynku dla wszystkich mieszkańców Gądowa. Miejsce to z pewnością zachwyci odwiedzających - mówi Grzegorz Marchel, dyr. ds. marketingu w spółce Lokum Deweloper.

Pergola i fontanna na Gądowie Małym, fot. inwestor

Wymyśl imię dla krasnala

W sobotę dla dzieci przygotowane będą plenerowe zabawy z animatorkami. Kolejną atrakcją będzie figurka wrocławskiego krasnala. Wygląd, szykującego się do startu na skrzydłach ornitoptera nawiązuje do historii Gądowa i patrona osiedla – Leonardo da Vinci. 

Nowy krasnal na Gądowie Małym, fot. inwestor

– Goście będą mogli sobie zrobić z krasnalem błyskawiczne zdjęcie Polaroidem. Imię dla krasnala wybiorą internauci w konkursie na profilu Lokum da Vinci na facebooku – mówi Grzegorz Marchel.

Wystawa Lotniczego Gądowa

Podczas sobotniego spotkania będzie można także obejrzeć wystawę archiwalnych zdjęć Lotniczego Gądowa, prezentującą ciekawą historię miejsca, w którym obecnie jest osiedle. Fotografie będą przedstawiać historię lotnictwa na tych terenach, budynki pierwszego portu lotniczego czy też ujęcia Gądowa z pierwszej połowy XX w.

Lata 1933-1944 Junkers Ju-52 na lotnisku na Gądowie Małym. Fot. ze zbiorów serwisu fotopolska.eu

Dzień otwarty w Lokum da Vinci

W sobotę, podczas dnia otwartego na osiedlu Lokum da Vinci, zlokalizowanym pomiędzy ulicami Drzewieckiego i Bajana, będzie można obejrzeć mieszkania w stanie deweloperskim oraz urządzone pod klucz mieszkania wzorcowe. Zainteresowani zakupem mieszkania porozmawiają ze specjalistami ds. sprzedaży, doradcą kredytowym oraz specjalistami ds. aranżacji wnętrz.

Lokum da Vinci to jedna z inwestycji spółki Lokum Deweloper. Osiedle w finalnym kształcie będzie obejmowało 11 budynków z 684 mieszkaniami. Do tej pory do użytku oddano 348 mieszkań, w lipcu oddane zostaną kolejne 73 mieszkania, a zakończenie budowy osiedla i oddanie do użytku ostatniego budynku planowane są na koniec 2016 roku.

 

Zgłoś uwagę