Światowe Igrzyska Sportowe 2017

Pieniądze z ministerstwa na World Games

Ministerstwo Sportu i Turystyki sfinansuje przygotowanie polskiej reprezentacji


- Omówiliśmy dziś bardzo istotną sprawę, finansowania reprezentacji Polski, która weźmie udział w The World Games 2017. Uzgodniliśmy z Ministerstwem Sportu i Turystyki sposób aplikowania i ubiegania się o pieniądze – mówi Wojciech Adamski, wiceprezydent Wrocławia.

O swoich decyzjach instytucje zaangażowane w organizację TWG poinformowały podczas drugiego spotkania, w którym udział biorą m.in. przedstawiciele MSiT, PKOL, Urzędu Wojewódzkiego, Miasta Wrocław, The World Games i związków sportowych. W tym momencie nie wiadomo jaka będzie wysokość środków, o które będą mogli ubiegać się sportowcy oraz związki. Wiadomo natomiast, że pierwsze transze finansowe pojawią się już w 2014 roku. Kolejne w 2015, 2016 i oczywiście 2017 w roku rozgrywania The World Games.

- World Games to w najbliższym czasie jedna z największych imprez sportowych jakie będą rozgrywane w Polsce. Do niej można porównać Mistrzostwa Świata w siatkówce, a to bardzo dużo mówi o randze wydarzenia jakim jest TWG. Chcemy zorganizować imprezę, po której cały świat będzie mówił o nas tak dobrze jak po Euro 2012. Musimy też podkreślić, że dla światowego ruchu olimpijskiego sport jest jeden, dlatego obok logo TWG jest także logo olimpijskie – tłumaczy Adam Krzesiński, sekretarz generalny PKOL.

Dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, promocja TWG będzie odbywała się także poza Wrocławiem. – Mamy silne ośrodki w województwie, w których uprawiane są sporty biorące udział w TWG i zależy nam na dotarciu do tych ludzi i środowisk. TWG powinna być dużym wsparciem dla popularyzacji regionu – tłumaczy Marcin Przychodny, dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji w UMWD.

The World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu są dziesiątymi, jubileuszowymi igrzyskami sportów nieolimpijskich na świecie. Wsparcia w organizacji TWG udzielają m.in. Miasto Wrocław, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Polski Komitet Olimpijski i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczepan RadzkiZgłoś uwagę