Piękny Wrocław. Edycja XXII

  • 2. nagroda kategoria budynek mieszkalny jednorodzinny - ul. Lekcyjna

  • 3. nagroda kategoria budynek mieszkalny jednorodzinny - DOM BEZ SCHODÓW, Wrocław - Fabryczna

  • 1. nagroda kategoria budynek mieszkalny jednorodzinny - zespół budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej, ul. Trawowa

  • 1. nagroda - ex aequo kategoria obiekt inżynierski - węzeł przesiadkowy przy stacji Wrocław Stadion

  • 1. nagroda - ex aequo kategoria obiekt inżynierski - Most Rędziński przez rzekę Odrę w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

  • 2 nagroda kategoria budynek mieszkalny wielorodzinny - zespół mieszkaniowy ANGEL WINGS, ul. Walońska 9-13

  • Przebudowa Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1

  • 1. nagroda kategoria budynek użyteczności publicznej - budynek biurowy, ul. Żmigrodzka 93B

  • 2. nagroda kategoria budynek użyteczności publicznej - budynek hotelowy z garażem podziemnym PURO Hotel, ul. Pawła Włodkowica 6

  • 3. nagroda kategoria budynek mieszkalny wielorodzinny - zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej CENTAURIS,ul. Ślężna 118

  • Przebudowa schronu przeciwlotniczego na siedzibę Muzeum Współczesnego Wrocławia, pl. Strzegomski 2a


W XXII edycji konkursu wyróżnienia i jednocześnie nominacje do nagrody specjalnej, otrzymują:

  • Przebudowa schronu przeciwlotniczego na siedzibę Muzeum Współczesnego Wrocławia, pl. Strzegomski 2a
    Autor: VROA architekci – Marta Mnich, Łukasz Wojciechowski, Magda Szwajcowska CH+architekci - Agnieszka Chrzanowska, Wojciech Chrzanowski, Grzegorz Kaczmarowski, Wrocław
    Inwestor: Zarząd Inwestycji Miejskich, Wrocław
    Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe ARKOP – Krzyszof Pianowski i S-ka Sp. j., Wrocław  

    Przebudowa Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1
    Autor: Chapman Taylor International Services Sp. z o.o. – Leszek Tomaszewski, Witold Nowakowski, Tomasz Kurpiel, Warszawa,
  • współpraca: Przedsiębiorstwo Projektowo-Doradcze WroTech Sp. z o.o., Wrocław
    Inwestor: Wrocławskie Przedsiębiorstwo Hala Ludowa Sp. z o.o., Wrocław
    Wykonawca: Katowickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego BUDUS S.A., Katowice

Kategoria – Obiekt inżynierski

  • 1. nagroda - ex aequo
    Most Rędziński przez rzekę Odrę w ciągu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia

    Autor: Zespół Badawczo-Projektowy MOSTY-WROCŁAW s.c.: Jan Biliszczuk (główny projektant Mostu), Jerzy Onysyk, Wojciech Barcik, Przemysław Prabucki, Mariusz Sułkowski, Artur Tukendorf, Kamil Tukendorf, Wrocław Biuro Projektów Dróg i Mostów BBKS-PROJEKT Sp. z. o.o.: Marek Suchy (główny projektant autostrady), Tomasz Czerwiec, Józef Iwaniec, Jadwiga Bator, Wrocław
    Inwestor: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział we Wrocławiu
    Wykonawca: MOSTOSTAL Warszawa S.A., Acciona Infraestructuras S.A. oddział w Polsce, Warszawa 
  • 1. nagroda - ex aequo
    Węzeł przesiadkowy przy stacji Wrocław Stadion

    Autor: koncepcja - Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. – Jacek Brzezowski, Marta Firganek, Marek Kotowski, Piotr Krynicki, Zbigniew Maćków, Piotr Wilk, Wrocław projekt budowlany - konsorcjum projektowe: Studio Architektoniczne OZONE Czaus - Bernardi  Sp. z o.o. – Grzegorz Czaus, Agata Szewczyk, Wrocław, Arcadis Sp. z o. o. – Mirosław Piasecki, Jacek Masior, Jerzy Guziewicz,  Ryszard Roszkowski, Zenon Poprawa, Jerzy Bilski, Jakub Wdowiak, Wrocław, ZNiTW Inmost-Projekt Sp. z o.o, Piotr Gosławski, Robert Kurzelowski, Dariusz Mączka, Gliwice
    Inwestor: Wrocławskie Inwestycje Sp. z o. o.
    Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane FILAR Sp. z o.o., Wrocław 

Kategoria – Budynek użyteczności publicznej

  • 1. nagroda
    Budynek biurowy, ul. Żmigrodzka 93B

    Autor:  Pracownia Projektowa PLAN - Jadwiga Mierzejewska-Hanisz, Szymon Hanisz,Wrocław
    Inwestor: Pracownia Projektowa PLAN - Szymon Hanisz, Wrocław
    Wykonawca: nie podano
  • 2. nagroda
    Budynek hotelowy z garażem podziemnym PURO Hotel, ul. Pawła Włodkowica 6

    Autor:  APA HUBKA – Andrzej Hubka – wspołpraca: Artur Drożyński, Danuta Hubka, Sławomir Szczotka, Agata Majewska, Maciej Smoliński, Patrycja Weiser, Wrocław
    Inwestor: Genfer Hotel Wrocław Sp. z o. o., Warszawa
    Wykonawca: RE-Bau Sp. z o.o., Kraków 

Kategoria – budynek mieszkalny jednorodzinny 

  • 1. nagroda
    Zespół budynków mieszkalnych w zabudowie szeregowej, ul. Trawowa

    Autor:  TH ARCHITEKCI s.c. – Tadeusz Hardt, współpraca: Paweł Jarosik, Agnieszka Stańczyk, Wrocław
    Inwestor: Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane NELLE - Mirosław Nelle, Kobylin  
    Wykonawca: Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane NELLE - Mirosław Nelle, Kobylin   
  • 2. nagroda
    Budynek mieszkalny jednorodzinny, ul. Lekcyjna

    Autor: Dziewoński Łukaszewicz Architekci s.c. – Marcin Dziewoński, Bartosz Łukaszewicz, Marta Smarzych, Bartłomiej Pawłowski, Wrocław
    Inwestor: Łukasz J. Dziewoński, Małgorzata Dziewońska, Wrocław
    Wykonawca: nie podano
  • 3. nagroda
    Budynek mieszkalny jednorodzinny - DOM BEZ SCHODÓW, Wrocław - Fabryczna

    Autor: Przemek Kaczkowski  & Ola Targońska, Warszawa
    Inwestor: Inwestor prywatny
    Wykonawca: nie podano

Kategoria – budynek mieszkalny wielorodzinny

  • 1. nagroda
    Budynek usługowo-apartamentowy THESPIAN, pl. Powstańców Śląskich 1-3

    Autor:  Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. – Maciej Kowaluk, Zbigniew Maćków, Mariusz Maury, Michał Nykiel, Katarzyna Pielak, Ewelina Zawadzka, Michał Zawadzki, Wrocław
    Inwestor: ING Real Estate Development Sp. z o.o., Warszawa 
    Wykonawca:  Eiffage Budownictwo Mitex S.A., Warszawa 
  • 2. nagroda
    Zespół mieszkaniowy ANGEL WINGS, ul. Walońska 9-13

    Autor: Gottesman - Szmelcman Architecture Sarl – Ami Szmelcman, Asaf Gottesman, Paryż Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. – Konrad Gwiazda, Katarzyna Korsak, Zbigniew Maćków, Piotr Sulisz
    współpraca: Iwona Iskra, Igor Kaźmierczak, Anna Kołodzińska, Anna Korotarz, Marcin Macuta, Magdalena Siemienowicz, Dominik Spychała, Anna Warchoł, Dagmara Warszewska, Olga Kanecka, Wrocław
    Inwestor: Wings Development Sp. z o.o, Wrocław
    Wykonawca:  Mota-Engil Central Europe S.A. Kraków, PORR (Polska) S.A., Warszawa
  • 3. nagroda
    Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej CENTAURIS,ul. Ślężna 118

    Autor: TH ARCHITEKCI s.c. – Tadeusz Hardt, współpraca: Wiktoria Filipiak-Marszalska, Hanna Kurczyna, Izabela Machometa, Piotr Buck, Paweł Jarosik, Wrocław Inwestor: CENTAURIS IPD Invest Sp. z o.o. – s.k.a., Wrocław Wykonawca: TRASKO-INWEST Sp. z o.o., Ostrzeszów 
  • NAGRODA GŁÓWNA (GRAND PRIX):
    Budynek usługowo-apartamentowy THESPIAN, pl. Powstańców Śląskich 1-3
    Autor: Maćków Pracownia Projektowa Sp. z o.o. – Maciej Kowaluk, Zbigniew Maćków, Mariusz Maury, Michał Nykiel, Katarzyna Pielak, Ewelina Zawadzka, Michał Zawadzki, Wrocław
    InwestorING Real Estate Development Sp. z o.o., Warszawa 
    Wykonawca:  Eiffage Budownictwo Mitex S.A., Warszawa
Zgłoś uwagę