Pięknie Czytamy w Dzień Dziecka

Dzieci z wrocławskich szkół i maluchy z przedszkoli, seniorzy, przechodnie i wszyscy, kótrzy lubią książki, spotkali się 1 czerwca na wrocławskim Rynku na wspólne czytanie. Czytał również prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.


Happening był organizowany na wrocławskim Rynku nieprzypadkowo. Uczestnicy spotkali się pod Kamienicą pod Złotym Słońcem, gdzie w Muzeum przechowywany jest rękopis Pana Tadeusza.

Księga Adama Mickiewicza była też jednym z bohaterów czytania: dyrektorowi Muzeum Pana Tadeusza Marcinowi Hamkało przypadł fragment z Księgi X, a prezydentowi miasta z Księgi XII.

Przy skrzynce do bookcrossingu (w mieście jest już 18 miejsc, w których można zostawić przeczytane książki) można było też zapisać tytuły swoich ulubionych książek.

Miasto i Wrocławskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli od kilku lat realizują projekt „Cały Wrocław czyta”. Projekt jest skierowany do wrocławian i wszystkich placówek edukacyjnych Wrocławia, które uczestniczyły lub chcą uczestniczyć w akcji. Jego zadaniem jest podnoszenie kompetencji czytelniczych i komunikacyjnych dzieci i młodzieży oraz kształtowanie postaw związanych z edukacją alternatywną: kreatywność, oryginalność i nietuzinkowość w postrzeganiu szkoły XXI wieku. 

Ideą projektu jest stawianie na terenie miasta oficjalnych skrzyneczek do bookcriossingu oraz  stworzenie na terenie placówek przez dzieci i młodzież  tzw. "bajecznych ławeczek", które służyć będą akcjom czytelniczym, działaniom artystycznym i bookcrossingowi.

Zgłoś uwagę