PGE Ekstraliga coraz bliżej. Betard Sparta po pierwszych treningach

Dwutygodniowa izolacja, testy na obecność koronawirusa i w końcu – pierwsze treningi na torze. Plan powrotu PGE Ekstraligi jest realizowany krok po kroku i nic nie wskazuje na to, by rozgrywki nie miały rozpocząć się 12 czerwca. Co więcej, od drugiej kolejki na stadiony wejdą kibice.

  • fot. Wojciech Tarchalski (WTS Sparta)

    fot. Wojciech Tarchalski (WTS Sparta)


Na początku tygodnia żużlowcy i członkowie sztabu szkoleniowego Betard Sparty Wrocław przeszli testy na obecność koronawirusa. Wszyscy okazali się zdrowi – podobnie jak w pozostałych klubach PGE Ekstraligi – więc w piątek można było rozpocząć treningi.

Podczas piątkowe i sobotniej sesji treningowej na Stadionie Olimpijskim pojawili się niemal wszyscy zawodnicy Betard Sparty Wrocław. Zabrakło jedynie rezerwowych juniorów – Bartosza Curzytka i Wiktorii Garbowskiej. Co istotne, w treningach wziął udział Maksym Drabik i wszystko wskazuje na to, że od początku będzie startował w zespole Dariusza Śledzia.

Przed wrocławianami kolejne treningi, wszystkie zamknięte dla publiczności ze względu na zagrożenie epidemiczne. Również 12 czerwca – na inaugurację PGE Ekstraligi – trybuny Stadionu Olimpijskiego pozostaną zamknięte, jednak bardzo prawdopodobne już na kolejne spotkanie, 5 lipca z Falubazem Zielona Góra, na obiekt wejdzie ok. 3 tysięcy kibiców. Informację o wpuszczaniu fanów na stadiony od 19 czerwca przekazał w piątek premier Mateusz Morawiecki.

Inauguracyjne spotkanie sezonu 2020 odbędzie się w piątek, 12 czerwca, o godzinie 18.Zgłoś uwagę