[peru] i Slalom zagrają w Firleju

Znany z niezmiennie ciekawej oferty koncertowej Firlej ponownie zaprasza wszystkich fanów nieoczywistych dźwięków na koncert intrygujących artystów. W piątek 6 listopada w klubie przy Grabiszyńskiej wystąpią formacje [peru] i Slalom. Początek imprezy o godz. 20.

  • Slalom wystąpi w Klubie Firlej


Punk i post coś tam

Muzycy [peru] – tak właśnie należy pisać tę nazwę – sami przedstawiają się tak: „Trzy osoby, trzy instrumenty, jeden zgiełk. Bez etosu, patosu, stresu i chorych ambicji. W zgodzie i harmonii z zasadami DIY oraz DIFM (do it for me) i IWDIFY (I will do it for you)”, a swoją twórczość klasyfikują jako „noise, post punk, post hardcore, post cośtam”. Czyli powinno być ciekawie. Pochodzą z Lublina i okolic, grają od 2005 roku, a w dorobku mają jak na razie dwie płyty: „Strach” oraz „Ktoś z nich”. Arek Lerch przed dwoma laty pisał o nich w portalu Violence Online, że prezentują „punkowego ducha i takiż przekaz ożenione z typowo noise’owym myśleniem o muzyce” i dodawał: „gdyby Albini wespół z Davidem Yow postanowili zbawić świat, powstałoby zapewne coś bardzo podobnego”. W rozmowie zamieszczonej w portalu Vice.com (rozmawiał z nimi Paweł Mączyński) na pytanie o to, czym są ich piosenki, [peru] odpowiadają , że są „(...) formą wywalenia z siebie całego syfu, na który się nie godzimy, a który jest nam mimowolnie tłoczony”. Czyli będzie i ciekawie, i wojowniczo. Jak na przykład w tej piosence:

Pełen eklektyzm

Slalom ma o wiele krótszą historię, ale nie znaczy to wcale, że jest formacją mniej ciekawą. W tej powstałej w 2013 roku kapeli produkują się takie znane persony jak Bartłomiej Tyciński (Mitch & Mitch, Starzy Singers), Bartosz Weber (Baaba, Mitch & Mitch) i Hubert Zemler (Piętnastka, Natalia Przybysz). Slalom jest bardzo eklektyczny – wchodzący w skład zespołu artyści łączą dźwięki generowane przez samplery i analogowe syntezatory z dźwiękami... gitary hawajskiej. Mogą się spodobać fanom krautrocka, psychodelii, muzyki improwizowanej oraz elektronicznej. Na koncie mają już jeden album, a w Firleju będą promować swoją najnowszą płytę pt. „Wunderkamera” (ukazała się chwilę temu, bo 14-go października). Robert Sankowski już zdążył ją zrecenzować na łamach „Gazety Wyborczej” i był pod wrażeniem: „Tytuł »Wunderkamera« sugeruje jakieś dziwactwo, inność, kolekcję oryginałów z różnych parafii, ale piosenki z tego albumu to dobrze pomyślana i elegancko wykonana całość” - pisał, chwaląc też nie tylko „nonszalancję połączoną ze znakomitą techniką”, ale i kompozytorski talent muzyków Slalomu. Oto próbka:

Bilety: 20/30 zł do nabycia w sieciach Ekobilet.pl, Ticketpro.pl, salonach Empik, w klubie Firlej oraz na stronie www.firlej.wroc.pl

[peru] i Slalom w Firleju

[peru] i Slalom w Firleju

Koncert / W klubie
Termin 6 listopada 2015 20:00

Miejsce Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych we Wrocławiu

Zobacz
Zgłoś uwagę