Performans Teatru Współczesnego

Na Teatr Meta-Codzienny. Kajzar. Inspiracje zaprasza w sobotę Wrocławski Teatr Współczesny. W BWA galerii Awangarda wystąpią aktorzy WTW i kilkudziesięciu statystów. Wstęp wolny, ale bezpłatne wejściówki trzeba odebrać w kasie teatru.


Performans wyreżyseruje Tomasz Cymerman. W tym samym miejscu w 1981 roku prezentował swój performans „Teatr meta-codzienny. Samoobrona. Magiczny manifest” Helmut Kajzar.

„Któż z nas nie gapił się bezmyślnie przez okno? Świat oglądany przez milczącego świadka zdaje się być czystym szaleństwem. To szaleństwo potrafi zadziwić. Wciągnąć. Chcę uchwycić przemijanie, złapać to, co rzadko dostrzegamy w naszym życiu, gdy nagle coś zatrzymuje nas w popłochu, a my stajemy wobec bezgranicznej obcości i samotności świata wokół nas – deklaruje Tomasz Cymerman. – Teatr meta-codzienny. Kajzar. Inspiracje to również pytanie o kondycję człowieka dzisiaj, o to, czym on jest wobec gigantycznej przestrzeni znaków, które go otaczają, i jak funkcjonuje w przestrzeni tych znaków”. Wystąpią: Anna Błaut, Irena Rybicka, Krzysztof Kuliński, Krzysztof Roszko (gościnnie), Jerzy Senator, Krzysztof Szczepańczyk (gościnnie), Michał Szwed. Nagranie: Marta Malikowska (gościnnie), Piotr Łukaszczyk (gościnnie) oraz wolontariusze .

Performance będzie można zobaczyć tylko dwukrotnie – o godz. 14 i 16 w sobotę, 17 października, w galerii Awangarda BWA. Bezpłatne wejściówki trzeba odebrać w kasie teatru te. 71 358 89 22, rezerwacja@wteatrw.pl

 

Zgłoś uwagę