Startuje nowy sezon pchlich targów we Wrocławiu

W kwietniu rozpoczyna się nowy sezon wrocławskich pchlich targów. Zobaczcie, gdzie i kiedy w stolicy Dolnego Śląska w 2018 r. można wziąć udział w kiermaszach rzeczy używanych.


Jesienią 2017 r. na niektórych wrocławskich osiedlach odbywały się pchle targi, które szybko znalazły równie wielu sympatyków, co inne bazary czy specjalistyczne giełdy. Teraz organizatorzy po raz kolejny wychodzą do mieszkańców z podobnymi inicjatywami. Rozpoczął się już sezon pchlich targów w 2018 roku. Przedstawiamy najbliższe zaplanowane wydarzenia tego typu w stolicy Dolnego Śląska.

Pchli targ na Szczepinie

Dzięki grupie obywatelskiej Serce Szczepina skwer między ulicami: Inowrocłwską, Zachodnią oraz Młodych Techników stał się miejscem spotkań mieszkańców osiedla. Również w tym roku mieszkańcy Szczepina będą mieli okazję wymienić, bądź sprzedać niepotrzebne rzeczy. Jedyne co trzeba zrobić, to przyjść we wskazane miejsce i przygotować sobie własne stoisko. Organizatorzy proszą także, aby swój udział zgłaszać przez Facebooka lub mailowo na adres: serceszczepina@gmail.com.

– W 2017 r. pchli targ cieszył się sporym zainteresowaniem, dlatego w tym roku znów będziemy go cyklicznie organizować. W tegorocznej edycji stawiamy na sąsiedzkie spotkania i wspólne spędzanie niedzieli. Każdy pchli targ będzie jednocześnie warsztatem recycklingowym dla dzieci – pierwsze zajęcia odbędą się pod hasłem „biżuteria z puszek” – informuje Joanna Klima, liderka Serca Szczepina i radna osiedla Szczepin.

Źródło: Pchli Targ w Sercu Szczepina /Facebook

Źródło: Pchli Targ w Sercu Szczepina /Facebook

Oprócz tego na odwiedzających pchli targ będzie czekać ryksza z lodami (75 pierwszych dzieci otrzyma lody gratis). Pchli targ na Szczepinie to także szansa dla wszystkich lokalnych firm działających na terenie osiedla. Swoje produkty podczas targu zaprezentują m.in. sklep zoologiczny czy sklep z artykułami dla dzieci. Dodatkowo mieszkańcy mogą upiec ciasta, którymi podzielą się z innymi uczestnikami targu.

Udział mieszkańców w wydarzeniu jest bezpłatny. Każdy może przyjść i zakupić wystawiony przez innych towar. Pierwszy pchli targ na Szczepinie w 2018 r. już w niedzielę, 22 kwietnia. Kolejne co miesiąc, w każdą trzecią niedzielę miesiąca w okresie od maja do października. W sumie w najbliższym miesiącach odbędzie się siedem edycji targu.

Pchli Targ w Sercu Szczepina

Pchli Targ w Sercu Szczepina

Giełdy / Akcje społeczne / Targi
Termin 22 kwietnia 2018 11:00

Miejsce Skwer św. Damiana de Veuster

Zobacz

Pchli targ na Nadodrzu

Pchli Targ Nadodrze organizowany jest od wiosny ubiegłego roku społecznie przez Izabelę Duchnowską, szefową HARTu i liderkę grupy Nowe Nadodrze, skupiającej aktywnie działających na osiedlu mieszkańców. Nadodrzański targ odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, od kwietnia do października. Najbliższy zaplanowano na 5 maja, w godzinach 9.00 - 15.00.

Na targu możemy kupić wiele używanych rzeczy, m.in. starą biżuterię, meble, drobiazgi, wazoniki, książki, ubrania, bujane konie czy płyty winylowe.

Źródło: Pchli Targ Nadodrze / Facebook

Źródło: Pchli Targ Nadodrze / Facebook

– Czasami zdarzają się prawdziwe kolekcjonerskie perełki w bardzo dobrych cenach. Targ już w ubiegłym roku cieszył się ogromną popularnością i zyskał sobie stałych klientów, którzy co miesiąc licznie go odwiedzają, przy okazji łącząc to z wycieczką po Nadodrzu – informuje Izabela Duchnowska.
Tegoroczny, kwietniowy targ na Nadodrzu już za nami. Organizatorzy podkreślają, że ilość odwiedzających znacznie przekroczyła oczekiwania sprzedawców. Osoby głodne lub zmęczone mogły m.in. usiąść na leżaku i przy dźwiękach muzyki napić się lemoniady lub zjeść słodkości z jednej z pobliskich kawiarni.

Przy okazji zakupów na nadodrzańskim targu można również przynieść jedzenie do społecznej lodówki, działającej na tym samym podwórku, prowadzonej przez Hart, a także wrzucić nakrętki po napojach na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci.

– Będąc na nadodrzańskim targu warto także rozglądać się dookoła, jedno z okien jest bowiem otoczone złotą ramą. Kto przyjdzie, dowie się dlaczego – dodaje liderka grupy Nowe Nadodrze.

Wstęp na targ jest bezpłatny zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Warunkiem sprzedaży jest wcześniejsze zgłoszenie się pod adresem e-meil: hostelhart@gmail.com lub telefonicznie 53 3 755 822. Organizatorzy zachęcają, aby wyciągnąć z szafy i piwnic niepotrzebne rzeczy: fotele, krzesła, lampy, płyty gramofonowe czy ubrania, które można sprzedać, bądź wymienić na inne towary i przyjść z nimi na miejsce spotkania przy ul. Rydygiera 25a.

Pchli Targ Nadodrze

Pchli Targ Nadodrze

Targi
Termin 5 maja 2018 od 09:00 do 15:00

Miejsce HART - Hostel & Art – Dziedziniec Artystyczny

Zobacz

Tarnogajski Pchli Targ

Pchli Targ działa także na Tarnogaju. Najbliższa odsłona jego drugiej edycji już w sobotę, 21 kwietnia. Organizatorzy mają jednak już w planie organizację podobnych wydarzeń w czerwcu, sierpniu oraz w październiku.

– Pchli Targ na Tarnogaju to nie tylko sprzedaż, wymiana czy po prostu okazja do oddania niepotrzebnych rzeczy. Staramy się, aby zawsze spotkaniu mieszkańców towarzyszyły dodatkowe atrakcje. Ostatnim razem gościła u nas profesjonalna makijażystka i wykonywała darmowe makijaże. Tym razem targ odwiedzi Rodzinkowo, a wraz z nim będzie można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z psychologiem i dietetykiem dziecięcym. Odwiedzający spotkają także przedstawicieli firmy HiKida - agencji niań i animatorek – wylicza Barbara Rogalińska, skarbnik Rady Osiedla Tarnogaj.

Źródło: Tarnogajski Pchli Targ / Facebook

Edycja jesienna pchlego targu

Dodatkowo podczas targu ekipa Mikrograntów opowie mieszkańcom o tym, jak mogą zdobyć środki na realizację projektów na osiedlu, a rada rodziców przedszkola Pitagoras będzie sprzedawać kawę i herbatę, zbierający przy tym fundusze na potrzeby placówki.

– Naszym celem jest promowanie osiedla i jego zasobów oraz integracja mieszkańców – dodaje Rogalińska.

Tarnogajski Pchli Targ

Tarnogajski Pchli Targ

W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty / Targi / Dla wszystkich
Termin 21 kwietnia 2018 od 11:00 do 15:00

Miejsce Publiczne Przedszkole Pitagoras – Familijny Wrocław i

Zobacz

Pchli targ przy Alei Kasztanowej

12 maja czeka nas również kolejny Pchli Targ przy Alei Kasztanowej. Kolejne zaplanowano jeszcze na czerwiec, wrzesień, październik i grudzień. Liczba miejsc jest ograniczona, a organizatorzy proszą o rejestrację swojego stoiska pod numerem tel. 884 342 999. Koszt rezerwacji miejsca to 20 zł w przypadku stoiska prywatnego - niekomercyjnego oraz 100 zł w przypadku komercyjnego.

Każdy sprzedający powinien zorganizować we własnym zakresie miejsce sprzedaży (stolik, krzesełka, wieszaki). Co ciekawe, organizatorki pchlego targu przy alei Kasztanowej Aleksandra Lemańska oraz Anna Tubicz zostały laureatkami gali 30 Kreatywnych Wrocławia w 2017 roku.

Pchli Targ na alei Kasztanowej

Pchli Targ na alei Kasztanowej

W plenerze / Targi / Dla wszystkich
Termin 12 maja 2018 od 10:00 do 16:00

Miejsce Pchli Targ

Zobacz

Targowiska, giełdy i bazary we Wrocławiu

Bazary, ekojarmarki lub specjalistyczne giełdy we Wrocławiu mają się dobrze. I choć z mapy miasta, co jakiś czas, znikają różne targowiska, to wciąż powstają nowe, ciekawsze i coraz lepsze.Zgłoś uwagę