Paulina Kut parodiuje swoje występy w talent show!

„Czy Ktokolwiek?” – teledysk promujący EP-kę pt. „Taa…” wrocławskiego zespołu Dollz, powstał w warszawskim Teatrze Kamienica dzięki uprzejmości dyrektora Emiliana Kamińskiego, który powiedział: „Wokalistka Dollz wydała mi się dość oryginalną i ciekawą postacią. I z tego, co widziałem w materiale, lubi ją kamera. Cieszę się, że mogłem pomóc".

 • teledysk

  Paulina Kut i jej talent show

 • klip

  Demoniczna Paulina Kut w klipie „Czy Ktokolwiek?” (mat. prasowe)

 • teledysk

  I diabelskie jury z teledysku „Czy Ktokolwiek?” (mat. prasowe)

 • teledysk obrazy Jarosława Rymarza

  W tle niespokojne obrazy Jarosława Rymarza (mat. prasowe)


Wokalistka zespołu - Paulina Kut wciela się w tym teledysku w różne postacie, występując na scenie teatru przed diabolicznym, trzyosobowym jury. Przypomina to kilka sytuacji z życia intrygującej wokalistki, a dokładniej jej występy w telewizyjnych talent show.

Teledysk – wyreżyserowany przez Macieja Pawełczyka, ze zdjęciami Jakuba Jakielaszka – jest także artystycznym eksperymentem, łączącym w sobie sztukę filmową i malarską. Zostały w nim wykorzystane obrazy Jarosława Rymarza, „ożywione” w klipie. Surrealistyczne malowidła doskonale współgrają z mroczną niezwykłością Pauliny.

Zespół Dollz (dawniej Dolls Insane) powstał w 2011 r., wraz z występem wokalistki Pauliny Kut w programie „X Factor”. Wkrótce powstał teledysk „Every Street”, nakręcony na warszawskiej Pradze, a następnie w Las Vegas zespół nakręcił kolejny klip do utworu „Tory”. Wystąpił w nim gościnnie Adam „Nergal” Darski, lider grupy Behemoth.

Jakiś czas potem Dollz wziął udział w „Must Be The Music”, dochodząc do półfinałów, a Elżbieta Zapędowska powiedziała wtedy o Paulinie: „Wokalistko, broń Boże, nie normalniej!”.

Pod koniec 2013 zespół nagrał magiczny utwór „Bile Bur Gorne”, który można usłyszeć w czołówce popularnego programu „Kossakowski. Szósty Zmysł”. Do piosenki Bile Bur Gorne powstał teledysk z ujęciami z programu. W tym samym roku, w listopadzie, Dollz podpisał kontrakt z wytwórnią MJM Music. We wrześniu 2014 ukazała się EP-ka pod tytułem „Taa...”, a zaraz potem prezentowany powyżej teledysk. 

11 grudnia Dollz zagra koncert we Wrocławiu, w klubie Sanatorium Kultury (dawne Puzzle), przejście Garncarskie 2/2, o godz. 20.00, wstęp 15 zł. 

Zgłoś uwagę