Pasowanie na ucznia i zapowiedź budowy nowej hali do tenisa

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk wziął udział w uroczystym pasowaniu na ucznia w Sportowej Szkole Podstawowej nr. 72. Złożył też bardzo ważną deklarację. – Chcemy wesprzeć sportową działalność tej szkoły i składam oficjalną obietnicę, że wybudujemy tutaj halę do tenisa – zapowiedział prezydent Wrocławia.

  • W uroczystym pasowaniu na ucznia w SSP nr 72 brali udział uczniowie trzech pierwszych klas


W uroczystym pasowaniu brali udział uczniowie trzech klas pierwszych, łącznie około 90 osób. Mimo stresu, który towarzyszył im przy pierwszych publicznych wystąpieniach, z programem artystycznym poradzili sobie śpiewająco. Aby jednak dostąpić do pasowania musieli jeszcze zdać „egzamin” i odpowiedzieć m.in. na pytania o kolory polskiej flagi i rzekę, nad którą leży Wrocław. Z tym również poradzili sobie brawurowo.

Maluchy śpiewały polski hymn, zobaczyły też po raz pierwszy sztandar szkoły. Każdy po uroczystym pasowaniu przez prezydenta, publicznie obiecał, że będzie dobrym uczniem. Pierwszaki od razu dostały też swój pierwszy szkolny dokument, czyli legitymację. Uroczystość uświetniły występy artystyczne uczniów a także pokazy sportowe.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk podczas uroczystości zapowiedział, że przy szkole sportowej powstanie hala do tenisa ziemnego. – Marzy nam się, ale to wszystko się okaże, czy cykl inwestycyjny nam na to pozwoli, aby na 50-lecie szkoły (przyp. red. w 2020 roku) zacząć realizować tę inwestycję - mówił Jacek Sutryk.

– Mamy ponad 250 szkół, ponad 300 budynków. Tutaj jest ciągle dużo do zrobienia, ale chcemy to robić, chcemy poprawiać warunki i rozwijać edukację we Wrocławiu – dodał prezydent Wrocławia.

Przypomnijmy. Do placówek prowadzonych przez miasto w nowym roku szkolnym 2019/2020 uczęszcza:

  • prawie 16,5 tys. dzieci w 109 przedszkolach,
  • około 43 tys. uczniów szkół podstawowych klas I-VIII oraz oddziałów przedszkolnych w 80 szkołach podstawowych,
  • około 26 tys. uczniów w 46 liceach, technikach i szkołach branżowych.


Zgłoś uwagę