Przy pętli w Leśnicy będzie parking park&ride

Trwają przygotowania do przetargu na budowę parkingu typu park&ride przy pętli tramwajowej w Leśnicy. Ma się tam zmieścić ponad 80 aut, będą też wiaty dla rowerów. Miasto planuje również rozbudowę istniejącego już parkingu przy stacji kolejowej Wrocław Psie Pole. 


Inwestycja na Psim Polu jest już na etapie wyłaniania wykonawcy. Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta chce zgodnie z obietnicami rozbudować istniejący już na Psim Polu parking oraz pozyskać decyzję środowiskowe na kolejne rozbudowy w przyszłości w tamtym miejscu.
 - To  kolejny etap budowy parkingu typu park&ride, pierwszy zrealizowaliśmy we wrześniu 2012 roku. Powstały wtedy na Psim Polu miejsca dla aut i rowerów, stojaki i zamykane boksy
parkingowe – wylicza Ewa Mazur, rzecznik prasowa ZDiUM.

Wykonawca wybuduje parking na około 35 pojazdów i będzie miał na to 6 miesięcy od daty podpisania umowy. Inwestycja będzie realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem parking powinien być gotowy pod koniec tego roku.
Jednocześnie zwycięzca przetargu będzie musiał pozyskać uzgodnienia środowiskowe na kolejne etapy prac na Psim Polu, które planowane są w kolejnych latach. Wtedy przy stacji kolejowej dojdzie kolejnych 50-60 miejsc do parkowania.

Od podstaw powstanie natomiast parking park&ride przy pętli w Leśnicy. Dokładnie w obrębie ulicy Snycerskiej i Majchra. Plan zakłada, że powstanie tam aż 80 miejsc postojowych. Po zostawieniu tam auta będzie można swobodnie przesiąść się na komunikację miejską i dojechać do centrum miasta.
Przetarg na to zadanie ma być ogłoszony w maju. ZDiUM szacuje, że sama budowa potrwa 2 miesiące.

We Wrocławiu jest coraz więcej takich parkingów, m.in. przy Wzgórzu Andersa, Stadionie Wrocław, czy pętli Oporów. Jednak to nie ostatnie działania Wrocławia w tym obszarze. Miasto pracuje nad projektem budowy kolejnych parkingów park&ride, które mają powstać przy stacjach kolejowych i pętlach tramwajowych. Urzędnicy będą się starać o dofinansowanie tych prac z UE.

Zgłoś uwagę